Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon SX200 или Canon SX20
Автор: bluesunset   
Дата:   17-11-09 19:34

Здравейте !
Нов съм във форума и се обръщам към вас с надеждата да ми помогнете при избора за покупка на нов фотоапарат . Не се занимавам професионално с фотография , но последната ми е любимо хоби … Колебая се между следните два модела на Canon :
1)Canon PowerShot SX20 IS
2)Canon PowerShot SX200 IS
Това , което ме отблъсква в Canon SX200 e акумулаторната батерия и непрестанно отворената светкавица по време на ползване . Апаратът , който ползвам сега е с 2 АА батерии , които мога да сменям по всяко време , а това при SX200 е невъзможно.
Това , което ме отблъсква в Canon SX20 е по – големият размер , по-голямото тегло ( предизвикано до известна степен и от 4-те АА батерии …ех , защо не беше само с 2 , щеше да е чудесно ) .
Големината на дисплея за мен не е от значение , т.е. дали ще е 2,5 или 3 инча , няма значение . Същата е ситуацията и с оптичното приближение – разбира се , че колкото повече , толкова по-добре , но просто до момента не ми се е налагало да ползвам повече от 3х . Честно казано , ако SX200 беше с АА батерии , може би вече щеше да е мой , но…. Сега съм в дилема и колкото повече се чудя , толкова повече се обърквам .
Вие на мое място как бихте постъпили ? Ако имате и други добри предложения , давайте , без да се колебаете.
Благодаря на всички отзовали се !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gogzy   
Дата:   17-11-09 20:24

SX110

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   17-11-09 20:33

и дват аапарата са чудесни....има и друга гледна точка....
по принцип снимането с по голям зоом и апарат без какъвто и да е визьор си е голям проблем, колкото е по голям зоома, и по не ярко осветлението толкоз мърдането на снимащият става сериозен фактор...
от тез дето снимат с ръка от разстояние, после вероятно над 50 % от снимките им нямат фокус поради таз причина,
та, дори ел. визьор е много много важно за да се снима стабилно,
зоома дали е 10 ьх или 20 х изобщо не е важно...
ако размера е много важен за теб, то си вземи С200
батериите....
в всички случаи за по сериозно снимащият е важно да има 2ра батерия каквато и да е тя....
навремето батериите изобщо бяха скъпи, и трудни за намиране, днес не е така...
важно е и колко искаш да се занимаваш с фотография....ако е само за семейни снимки, взимай С200 и не му мисли,
ако искаш да задълбаваш повече С20 дава повече възможности - с визьор, подвижен екран и зоома си...
а идеята за С110 а и С120 си я бива, виж и него, а там няма и стърчаща постоянно светкавица,



Публикацията е редактирана (17-11-09 20:35)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bluesunset   
Дата:   17-11-09 21:22

Да , SX110 и SX120 също са нелоши , но клиповете им са във VGA и отпадат , а и освен това , мисля , че си заслужава да се отделят малко повече пари за нещо по-добро ... познат има SX110 , имал съм възможността да поработя с него и мога да кажа , че това не е апаратът за мен .
Благодаря на surg и gogzy за мненията .



Публикацията е редактирана (17-11-09 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bluesunset   
Дата:   18-11-09 10:30

pls , помогнете при избора

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gam3ra   
Дата:   18-11-09 10:34

Ако не ти трябват широките 28мм на SX200, то тогава SX120 като че ли е по-добрият избор, по-качествен му е обектива.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: A.C.N.   
Дата:   18-11-09 13:46

Сам трябва да решиш дали ти трябва джобен апарат или по-голям.Както казват уважаемите съфорумци, за по дълго фокусно разстояние определено си трябва статив.Относно SX200IS-ползвам го от месец и половина и съм много доволен.Светкавицата не пречи чак толкова, колкото я одумват- след 2-3 дни свикнах и даже не я забелязвам.Относно батерията, до сега не съм имал проблем, но обезателно ще си взема втора такава, цените започват от 28-30лв.Не те убеждавам да купиш този модел, но определено е хубав и е винаги с мен.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vursata   
Дата:   24-11-09 17:35

Аз имам Canon SX20IS,невероятен апарат и видео камера,всичко му е просто дъбест :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: biser_todorov   
Дата:   25-11-09 10:59

Здравейте,
Аз бих Ви препоръчал Nikon P90. Вече е и с доста намалена цена - 600лв във Фотосинтезис, доколкото погледнах.
Имам го от почти 5 месеца и съм доволен от този модел на никон. Има ел. визьор, добра оптика (но си трябва и статив), стабилизация.
Като размери е средно голям, не представлява проблем за постоянно носене. С литиева батерия, също предимство според мен.
Приятен ден

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   25-11-09 21:53

Никона е поредния дъъъълъг списък с числа и слаба снимка на края, и бавен, бавен,.,...
забрави го
а който му е доволен да е жив и здрав

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »