Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Проблем с запис на dvd..
Автор: Mick   
Дата:   23-11-09 12:12

Здравейте,
напоследък като записвам dvd-та за фотоархива
забелязвам че "записвачката" /някакво LG/
пише в началото до първите 20% нормално
и след това сякаш 'заспива' и се влачи до края доста бавно ...

Пример- 4,3ГБ ...записвам го на 16та скорост
и го пише 35-40 минути... на 8-ма - пак същата компилация - пак за 35-40 минути??

Та да речем че както и да е времето - но после някои дискове забиват и не се отварят диретории.. [smilie8]

nero, е програмата, у-вото е на 2 год...

и ме човърка въпроса софтуерно ли да търся проблема или хардуерно - нов DVD+RW ?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   23-11-09 12:16

записвачката лаптопска (тънка) ли е или обикновена? аз имам същия печален опит с две лаптопски и накрая наскоро си купих една външна усб пак ЛГ, но дебела, голяма почти колкото лаптопа ми, но засега без ядове при записа на същите носители.. като за начало ти препоръчвам да намалиш скоростта на запис обаче - примерно 4х.. Верно, че чакаш почти половин час на двд ама по-сигурно..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mick   
Дата:   23-11-09 12:19

крист, обикновена за ПЦ
това за скоростта - ще пробвам ниските
ама ако за 16х ми отнема 40 мин, не ми се мисли за 4х...
но ще опитам като се прибера [smilie24]


/забравих да добавя пробвал съм с различни марки dvd-та, Сони, Вербатим , даже и едно Принко за проба си купих -- резултат един и същ



Публикацията е редактирана (23-11-09 12:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   23-11-09 12:22

ааа, нещо не е у ред - при мен на 4х пише цяло ДВД за под 30 минути

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   23-11-09 12:24

Аз имах същия проблем преди време, оказа се неразбирателство м/у драйверите и нерото или нещо такова, но драйвърите със сигурност бяха виновни нещо. Деинсталирай драйверите, рестартирай, изтегли от сайта на ЛГ най нивите и ги инсталирай, пробвай друга програма.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   23-11-09 12:26

и аз като се замисля, съм имал проблеми с някои ранни 7.х версии на нерото, а после се оправиха нещата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mick   
Дата:   23-11-09 12:26

да има,
само се питам някакъв софт ли го прави проблема или устойството ? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   23-11-09 12:26

От доста отдавна записвачките имат една екстра, и това е динамично управление на скоростта взависимост от състоянието на буфера. Понеже записа не може да спира, трябва да се подават данни непрекъснато от харда към записвачката. Ако скоростта на подаването им не съответства, записвачката я намалява автоматично така че да не прекъсва записа.

Не си писал с какъв компютър си, какъв ти е харда. Може и да имаш нещо исталирано (или вирус), което да пречи. Като чета какво си написал, може и нещо такова да е. По-скоро софтуерен проблем според мене.
[beer]

допълнение: да записваш на максимална скорост архив, особенно ДВД, не е никак добра идея според мене.



Публикацията е редактирана (23-11-09 12:28)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mick   
Дата:   23-11-09 12:29

добрее, значи е рано да се хвърля през терасата
[smile] /пардон в коша за пластмаси/ [smilie5]
ще се насоча натам -драйвер и друга версия на програмата.. като за начало [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   23-11-09 12:31

Като за начало си пусни антивирусната [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mick   
Дата:   23-11-09 12:35

ilcoin,
ами пц-ти е по спомен 1,8 гх, с 1гб рам
хард 160гб/не помня какъв/ разделен на 2 части 40/120гб.
Преди дни добавих и един 640гб хитачи,
но проблема съществува от преди добавянето на втория хард. [smilie8]

а за скоростта си прав ...
пиша най-често на 4х-8х

но се случва на 16х да запишеш нещо колкото да го занесеш някъде
или пък не толкова важно инфо... [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mick   
Дата:   23-11-09 12:36

като се прибера ще последвам съветите ви [smilie24] и ще пиша резултати [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   23-11-09 12:41

Ами, обясних ти как се управлява записвачката. Въпроса е на какво се дължи. Вирус, процес дето яде ресурси, проблем с драйвер. Причините може да са много и няма как да се разбере от растояние.

Освен това - има и значение какво записваш. Ако са много на брой малки файлове, скоростта пада драстично. Има значение дали записваш от системния хард, или от новия дето има само информация.

Не се вкарвай във филми, карай си я записвачката спокойно. Ако ти се занимава, ръчкай щайгата с бозата - все от нещо трябва да е!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   23-11-09 12:41

Остави 5-6ГБ свободни на системния диск. Разкарай ненужните приложения, висящи в таск-бара.
Този компютър се задушава.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: El_Fuego   
Дата:   23-11-09 12:48

Лечението е следното:

1) отвори си Device Manager
2) избери от списъка IDE ATA/ATAPI controllers
3) в зависимост къде ти е закачена записвачката избери Primary IDE Channel или Secondary IDE Channel и цъкни дважди върху него
4) в появилия се екран IDE Channel Properties избери втория таб - Advanced Settings
5) за Transfer Mode избери навсякъде "DMA if available" (в момента сигурно е на "PIO Only")
6) ОК и рестартирай компютъра


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с запис на dvd..
Автор: Mick   
Дата:   23-11-09 12:53

ilcoin , asahi, El_Fuego и другите писали по темата [smilie24]
отворихте ми поле за действие :)

- а иначе на системния диск /С/ има най-малко 20 гб свободни


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   23-11-09 14:52

Между другото, по-разумно е да пишеш върху DVD+R дискове, защото при тях не е нужно да имаш постоянен поток от данни към записвачката. Записа може да се рестартира и макар да е по-бавен няма д ати се скапе подложката.

Както изглежда, ти на такива пишеш де. :)
Просто да имаш предвид, че с DVD-R подложките, диска ще отива в кошчето, в момента в който записа стане "бавен".

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mick   
Дата:   23-11-09 15:01

данби, честно казано не съм обърнал внимание '+' или '-' са.
ще пиша като знам със сигурност [smilie24]

Не че е някаккъв голям проблем цялата работа
ама така разисквайки го - и на друг може да е полезна темата след време [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shmidt   
Дата:   23-11-09 15:44

Mick
Има няколко варианта на проблема - затова ще те попитам няколко уточняващи въпроса преди да търсим проблема:

1. Правил ли си преинсталация на операционна та система и след това да ти са се появили проблемите със записа;

2. Правил ли си хардуерни промени преди да ти се появи проблема - особено подмяна или добявяне на нов HDD. (освен новия 640 гига)

3. На какъв интерфей работят хардовете и записвачката.

4. Каква е йерархията на дисковете и записвачката

5. Пипал ли си настройки на BIOS-a ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mick   
Дата:   23-11-09 15:54

Shmidt,
1. - не съм правил - по времето когато забелязах проблема
2. хардуерни -не , един рутер ми закачиха
( кабелен модем -> рутер-> пц) но не знам той дали оказва влияние ?
3 - нямам представа
4. не знам
5. не съм

обачее.. си мисля че точно немарливостта ми към антивирусните програми и вирусите - май са ми докарали този проблем
[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shmidt   
Дата:   23-11-09 16:19

Не е от рутера :)

По принцип е много вероятно проблема да идва от "паразити" , които ти отнемат от системните ресурси.

Също така трябва да се има вредвид , че и записвачката ти е старичка (2г) - има вероятност да ти е хардуерен проблема).

Но има и още един вариант:
Много от старите дъна се дънят при едно положение: включване едновременно на дискови устройства по различни интерфейси ( IDE и SATA).

Още нещо , което изглежда на пръв поглед смешно - но е вариант. Захранването на ПС-то.

Виж колко много възможности за проблем. Трябва да почнеш да ги отстраняваш един по един следвайки някаква логика.

1. Отметни проблема с вируси и други "паразити"
2. Отметни проблема с възможен проблем със самата записвачка.

Ако дотук не си дефинирал проблема

3. Отговори ми на въпроси 3 и 4 и ще продължим



Публикацията е редактирана (23-11-09 16:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mick   
Дата:   23-11-09 16:23

довечера започвам със отмятането в "списъка" [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   23-11-09 16:46

Моята записвачка записваше на 4х,докато започна да прави като твоята. Един диск нормално на 4х го записваше за 15 минути. Сега записвачката ми записва само на 2х нормално за 30 минути. Направи всичко,което са те посъветвали по-горе,но накрая пак ще направиш най-простото и вярно-ще си вземеш нова записвачка. И още нещо:като записваш за архив записвай на най-бавната сорост!! Ще ме помниш с добро.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: El_Fuego   
Дата:   23-11-09 16:50

Mick, първо направи каквото ти написах аз.
Имах и аз такъв проблем - да ми записва по един час едно DVD. Рових по форумите и открих горното решение. След като го приложих нямам вече подобни проблеми.

Ако не се оправи по този начин, тогава вече рови по-дълбоко за вируси или други гадове.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mick   
Дата:   23-11-09 16:52

ще..ще.. ел фуего [smilie24] [smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »