Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 NatGeo - Best Wild Animal Pictures of 2009
Автор: Coincidentia   
Дата:   28-10-09 01:29

National Geographic - Best Wild Animal Pictures of 2009 Announced [shtrak] [beer]

За мен изборът е интересничък, гот е, че не само класически изглеждащите красотийки се уважават.
Заслужава си да се прочетат и текстовете към снимките, някак напомнят, че фотографията е адски интересно и разнообразно чуденце.
Всъщност до голяма степен кадрите са показателни за може би най-основното във фотографията, т.е. поне за някои нейни превъплъщения, каквото в случая е уайлдлайфското (но и не само то) – да се окажеш на точното място в точното време, но и как да си помогнеш да се окажеш там, как да се подготвиш, дори и да си го създадеш [cool] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   28-10-09 02:23


http://news.nationalgeographic.com/news/2009/10/photogalleries/best-animal-pictures/images/primary/0


[smilie10] [smilie10] [smilie10]

как подяволите е снимано това??

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nsirakov   
Дата:   28-10-09 02:31

ЕТО КАК


Mr Rodriguez used a custom-built infrared trap to snap the wolf as it leapt into the air.

Hasselblad 503CW with a 6x6 Fujichrome backing + Planar 80mm lens; 1/30 sec at f11; ISO 50; purpose-made Ficap infrared camera trap



Публикацията е редактирана (28-10-09 02:33)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-10-09 04:26

сираков забрави да кажеш + мерак [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   28-10-09 06:05

Като жребец е [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   28-10-09 09:47

[smilie5] историята за котката е много весела :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   28-10-09 10:01

Снимки като тази и мн други затвърждават мнението ми че повече от 300мм обектив не е необходим. С повечко търпение, малко знания и организация може дори и без капан да се снимат от упор животните/птиците с един 300мм без конвертори дори.
Жалко че из нета има малко потребители, които снимат wildlife с новия 200/2, да споделят впечатление от първа ръка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 10:18

На точното място, в точното време - несъмнено - четох неотдавна един от щатните фотографи на НГ как снима уайлд - снима се по проекти - решава, че ще снима един кой си вид животно или група видове обитаващи еди къде си. 2-3 месеца му е подготовката - литература, информация, екипировка. Самото пребиваване на място и снимане е от порядъка на един до два месеца. Мога да се закълна, че при такива условия наш Шоти например би направил сто пъти по-хубави кадри [smile] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: graphix   
Дата:   28-10-09 10:28





Публикацията е редактирана (28-10-09 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   28-10-09 10:30

Та както се вижда от примера с вълка и с МФ "тухли" като Хаселблад може да се снимат диви животни стига да има мерак човек. Така, че да не съм чул повече да се е оплакал някой, че Д40 не му стига. Не ви стига можене, а не техниика.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   28-10-09 10:56

На снимката с вълка е по-интересно от къде е знаел, че точно от там ще скочи...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 22:45

Пешо: Да бе, Хасито и цялата там система с инфрачервения капан въобще не е техника нали... не че му омаловажавам усилията на човека, ама я направи една груба сметка какви пари са вложени все пак точно в техника в дадената снимка, времето айде нема да го сметаме, макар че то е не по-малко сериозен фактор, пак свързан с пари.



Публикацията е редактирана (29-10-09 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 22:52

promis: Ами човекът си го е описал в обясненията към снимката, че вълкът по принцип се е научил да си ходи там, забелязали са го, и въпросът е бил да го привлече с мърша и да има търпение, докато той свикне със светкавицата и затвора, и така. Снимката е несъмнен успех, но мен винаги ме притеснява малко в такива случаи, когато се дават награди и приоритет на неща, които нямат характерен авторов почерк и не са изключително индивидуални като изпълнение и постижение, което е харакерно за високото изкуство (имам предвид, че това с описаната техника може да го направи всеки, може и да бъде повторено, потретено и т.н.).



Публикацията е редактирана (28-10-09 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-10-09 22:55

ivodam [smilie24] Много прав.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Stoychev   
Дата:   28-10-09 22:57

Аз не виждам защо да не може да се направи с едно д40 с дистанционно. Интересното в случая е каква е примамката на вълка да прескочи оградата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   28-10-09 23:00

ivodam [smilie24]
Не се сетих да прочета описанието. А то иначе много снимки могат да бъдат повторени, май важното е да си пръв [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoil   
Дата:   28-10-09 23:25

Този вълк не може да е див![smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 23:28

stoil: Ами да речем, че е полудив. То какво значи див, недив - всичко зависи от отношението на хората. Когато хората не се отнасят изрудски, а храната е основен детерминант на поведението, и има наблизо храна, естествено, че почва да се навърта...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   29-10-09 09:47

2000 lv преко сили е техниката това е филмов Хасселблад с Мф обектив . Схемат за IR като компоненти и труд е не по скъпа от 200-300 лв


Исълта ми е като виждате и с МФ ФИЛМОВА техника с 50мм(приравнен обектив)може да се снима. Не е нужен марк незнам си кой с обектив за 20 000 лв.

Дали ще е хаси или някоя мамия или дори гадна кропка ДСЛР като Д300 или 7Д за кадъра е абсолютно маловажно. Това ми е мисълта..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   29-10-09 09:53

Естествено, че уайлдът не е от вчера и че има страхотни снимки и от преди 40 години. Със съвременната техника нещата естествено в някои аспекти стават по-леки. Но основното за този тип снимки е наличието на възможности като време и ресурс за пътуване до необходимите места. Това е.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »