Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Пловдивски фотографски срещи
Автор: nomadsl   
Дата:   18-10-09 20:46

Моля посетилите да дадат инфо за нивото на представяне и всичко друго, което сметнат за важно.

Че не успях да разгледам.

С уважение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   18-10-09 22:46

Практиката от предишните години показва, че изложбите на чуждите автори ще бъдат представени и в София.

Едно време специално пътувах до Пловдив, но откакто попаднах, преди три години, на лошо обслужване и кухня в Стария град, не си правя труда.

Следи програмите на културните центрове.
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sixty   
Дата:   18-10-09 22:54

http://www.harlem-13-gigapixels.com/

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lukcheto   
Дата:   19-10-09 01:18

Нещата на Марек Домански са няколко класи над останалите, заслужава си да се види.... [smilie24]
Всъщност има време, срещите продължават до 31.10. изложбите са отворени включително съб. и нед.[smile]
Организацията тази година е перфектна![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: graphix   
Дата:   19-10-09 08:07

http://www.daoustnathalie.com/

виж проект-а Frozen In Time, Switzerland, наистина е впечатляващо да се види наживо [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   19-10-09 10:28

нивото е слабо, "арт" опити като на деца от пионерски дом на една белгийка мисля беше, амат. опити на гърци, в ч/б разбора се, находки от Виетнам на гърци, има и една аст която не съм виждал

ужасни копия и подредба....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icikonti   
Дата:   19-10-09 13:40

Да всички гърци са просто ужасни.Помислих си, че съм на изложба на 15-17 годишни момченца.А точно тия тримата с цветните фотоси /вдясно от входа/ са професори по фотография в Атинския университет /пише го в брошурките/.
Що се отнася до ч/б в дъното до тая - белгийката -отпред пред тях има AFIAP, EFIAP, ESFIAP/отново гърци/.Просто ужасни неща на безфокус, може би щото бяха в ИР.Едно кадърно имаше но пак на безфокус /с някакъв черен геран отпред/.Тоя грък с AFIAP пред името, с маслиновата горичка и драскотините по негатива и белите неразработени участъци на задния план беше най-смешен!
Белгийката-нещо невероятно.....ужас без край.
На колежката от Пловдив портретите в Археологическия подлез от всички изложби бяха най-слабите неща.
Галя Ушева в Балабановата къща нещата не ставаха.Те кога ли са ставали?Изкуствени и нагласени- просто демонстрация на творческа немощ.
От чуждестранните участници в Балабановата къща имаше 3-4 добри картинки на животинки и пейзаж,/мазето вляво/ останалите, като ученическа изложба.
Тихомир Пенов - добро чувство за портрет, но изкл. прешарпени и без детайли портрети /назъбени контрастни детайли водещи до грозно разграждане на изображението/.Пълна излагация за човек от занаята.
Поляка в същата къща - ми е трудно да го коментирам и за това не смятам.
Интересно впечатление ми направи колегата с черно-бялото в двора на Балабановата.Имаше наистина хубави неща.
Турчина и разните там други в Балабановата ми създадоха усещането ,че съм "Титан на съвременното изкуство!".Гола вода с 3 кофи лед отгоре.....
Немеца в Данчовата къща първоначално не ми хареса, поради липсата на дух в снимките.Пълна статистика-съчетана с великолепно качество на снимането и отпечатъка.Коментарите бяха ехидни-"Демонстрация на немската мощ".....Обаче като разгледах всички други изложби, тоя немец ми се стори цвете....!!!
Лукчето няма да коментирам.
Чехът в оная къща, на която й бяха сбъркали адреса/до паметника на Ц.Лавренов по стълбичките надолу/ имаше хубави ч/б неща от 6/6 филмово, но пък бяха сивкави на тон- липсваше му контраста.Цветните му неща, бяха такова огромно недоразумение, че пораждаха само чувството , че съм отишъл на изложба на счетоводители.
Антоан Божинов и градския му пич Анрито /в Мексиканската къща/.... е там вече беше трагедийно- тотална липса на каквото и да било.Портрети на хора с дефекти И КАКВО ОТ ТОВА?Или полугола /по цици/ дама в мазе с неизмазани тухли, с черна роба коленичила до бутилка бира и цигари.Явно има в съвремения свят много хора с психични отклонения, които останалите възприемаме като артисти.Да ама НЕ.Лекарство им трябва на тия, не изложбени зали.Е ако ги успокоява- да се излагат.
Добро впечатление на 3-4 неща на Надежда Павлова /ч/б/ останалите цветни неща- статистика.
В синьото училище- харесах 2-3 неща.Биват и като идея и като изпълнение.Но под средното ниво.
Унгареца не можах да го видя......
Лекцийката на едноименния поляк беше за изображенията и т.н. и т.н. ама през 15-ти век!!!Гого Лозанов ни обясни, каква е фотографията в съвременния свят и защо хората бягали от действителността .....Уникално, винаги съм се кефил на хора, които стават за всичко и имат мнение за всеки проблем и дават "добри отговори" на всеки зададен им въпрос.Тоя и на чорба да го свариш-понеже е толкова качествен, чорбата ще е ВЕЛИКОЛЕПНА!!!
Събрах мнения на 4 човека, разгледали част от изложбите, вкл и моето-ПОСТНО и ДОСТА СЛАБО.Ходил съм и други пъти на това фотографско събитие, не често, но все пак имам ретроспективен поглед.Сега беше най-слабото издание.Някой каза, че организацията била добра.Може , но нямаше диплянки с имената на изложбите и адресите им, както на предходни издания!Видях 3-4 плаката, закачени на входните врати от които на ръка си преписах имената и адресите.Всеки да си прави извод, каква е била организацията!
Добре, че се отбихме в "Хепи" и след нещастното ни гледане и озъртане да видим нещо за гледане, си пийнахме по няколко наливни Старопрамен..... Това оправи настроението.
Мои приятели ми твърдяха, че вече в България няма нищо свястно, само войнстваща простотия.Е прави са !!!
Гледайте к'во гледате, щото ще го изтрия тоя коментар-нали догодина пък ще искам аз да излагам там.ШО НЕ....като нивото е такова!!!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: niagara   
Дата:   19-10-09 13:53

Не го трий[beer]


Мнението ти е изчерпателно, и вярвам отразява действителността[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   19-10-09 14:01

Ощв едно мнение и се отказвам да ги гледам изложбите.

Лукче, твои неща ще гледаме ли в София?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   19-10-09 15:26

Ела да ги видиш бе асахи, поне ще пием по някоя бира. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: met   
Дата:   19-10-09 15:31

Не мога да се съглася с icikonti.
Мнението е крайно. Има хора, които гледат, но не умеят да виждат. Срещите в Пловдив са смес от различни видове и стилове фотография, различни авторски виждания. Т.е.за всекиго по нещо.Аз харесвам стари техники и технологии, това го има в изложбите на Венета Захариева и Марек Домански. Но да не забравяме, че авторите са обединили това визуално съдържание под някаква идея, която може да остане скрита за повърхностните зрители.
Тихомир Пенов и Чавдар Найденов са фотографи от "зрялото" поколение с утвърден стил и виждане. Е, на някой зрител то може да не му допадне. Това значи ли, че Т.П. и Ч.Н. ще се преучват да снимат?
Изложбата на Антоан Божинов трябва не само да се гледа, а и да се разбере.
Малките хора са извадени "на светло",показани са в ежедневието си, цветните фотоси са групирани, има развитие в повествованието, хората живеят, макар и незабелязани от нас. Това е социална фотография- некрасива, дори грозна. Познавам творчеството на автора, в това е неговата сила. Хайде помислете си, защо ч.б. портрети са на такъв смотан фон, защо осветлението е много високо горно и лицата са почти в сянка?
Амчи, туй ней пу пръвилатъ! Да. ама това не е художествена или рекламна ф-я. Използването на това грозно осветление подчертава идеята на автора.
За гърци и турци няма да говоря, те са по- назад с материала.
Георги Димитров- добра идея, слаба реализация.
Другите не съм ги гледал.
Лично мнение базирано на опит и гледане с виждане.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: graphix   
Дата:   19-10-09 19:10

met [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan.draganov   
Дата:   19-10-09 19:57

Аз разгледах само някои от изложбите ,но понеже ги гледам всяка есен не мога да се съглася с мненията на горните колеги . [beer] Винаги има какво да се види ,а и всичко е въпрос на гледна точка [beer] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lukcheto   
Дата:   20-10-09 10:14

Асахи,

изложбата ще я има и в София, но догодина живот и здраве, и с много повече бройки от сега[smile] В момента се боря за място и някакво финансиране :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   20-10-09 18:27

met
-"Това е социална фотография"
-:идея, която може да остане скрита за повърхностните зрители:
-"зрялото" поколение с утвърден стил и виждане
-не само да се гледа, а и да се разбере
-Познавам творчеството на автора, в това е неговата сиала

а бре хора, чувате ли се какво говорите, после ония с папионката бил еди кво си...
предполагам че сега доста с жълти книжки ще се изпишат как велика е таз изложба,
как изкуството трябва да се разбира, после ще има спор какво е това изкуство, и кои има прави да го прави, и как, после колко сме недорасли за изкуство и т.н. и т.н.
а голата иситина си стои там на стените, кои не вярва да иде и на се опитва да вниква....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alexi   
Дата:   20-10-09 18:29

Във фотографския на времето сме учили, че изкуство е само художествената фотография.

"Изложбата на Антоан Божинов трябва не само да се гледа, а и да се разбере.
Малките хора са извадени "на светло",показани са в ежедневието си, цветните фотоси са групирани, има развитие в повествованието, хората живеят, макар и незабелязани от нас. Това е социална фотография- некрасива, дори грозна. Познавам творчеството на автора, в това е неговата сила. Хайде помислете си, защо ч.б. портрети са на такъв смотан фон, защо осветлението е много високо горно и лицата са почти в сянка?"-цитат от мет.

Няма некрасива фотография, а ако е така, то тя не е изкуство!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   20-10-09 18:35

ето почва се....дето един кава тук,отивам за пуканки[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icikonti   
Дата:   20-10-09 18:47

Ай, че трия!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-10-09 19:54

За к`во го писа, че да го триеш?

Изкуството трабва да въздейства, да вълнива, да предава мисли, чувства и идеи. Ако има някакви цели, дето ме подминават, аз не съм за тях. И те не са за мен.

Сигурно ще се намерят 5-6 човека, дето да се възхищават на едно лайно. Това няма да мръдне идейно света и на една милимунка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icikonti   
Дата:   20-10-09 21:25

asahi - май май... съм съгласен!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lukcheto   
Дата:   21-10-09 13:46

Surg, каква е твоята теза, че не става ясно от написаното?

Видно е, че "скачаш" срещу нещо/някого, (предвид грешния изказ, явно емоцията взима превес), но пък не става ясно за каква конкретика иде реч.

Всъщност, не знам дали си гледал изложбата в Балабановата къща, в "мазенцето" залата до тази на Галина Ушева, представени са само цветенца, жабки, зайчета, водни кончета, птички и т.н. Там няма какво да се разбира, конкретика отвсЕкъде, а също и залата празна...може човек да седи и да "съзерцава" необезпокояван от НИКОГО[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   21-10-09 19:17

lukcheto


1. има обръщение към мет
2. негови цитати
3. емоционален възглас и протест към тез цитати, и тезат ана мет

кое от това не ти е ясно, или трябва да написано през някакъв АРТ филтър

от друга страна т.н. зала Художествена зала на Гладстон си гола , грозна, с нещо като снимки по стените и тъжно ПРАЗНА

Балабановата не ми е удобна и не мога да ида до там за жалост
други въпроси...?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Stoychev   
Дата:   21-10-09 21:31

Искам да попитам сравнително близко ли се намират изложбите, понеже планувам да отида до Пловдив в събота да ги разгледам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   21-10-09 21:35

icikonti,
не трий нищо... Такива неща не трябва да се спестяват.
Аз бих се изсрал по-мощно, но първо трябва да видя нещата... Спестяването на коментари ражда хаджимишевци...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: met   
Дата:   21-10-09 22:17

"Във фотографския на времето сме учили, че изкуство е само художествената фотография."
Не говоря за изкуство, а за фотография, а тя е многообразна като живота. Говоря за социална ф-я, а тя не е красива - бедност, кръв, смърт. Извадете си главите от пясъка, пернати! Минал съм през худ. ф-я, през ФИАП-ска, но не съм останал консервиран. Не бъдете като ученици: това не го разбирам, затова го отричам. Пловдивските изложби винаги са предизвиквали полемика и спорове сред колегите. Повтарям се, но те показват разл. стилове и течения в ф-ята. Нормално е не всичко да бъде разбрано и харесано от зрителя. Нормално е залите да са полупразни, вижте в какво време живеем. Е, някои са избягали от грозната реалност в красотата на худ. ф-я като пернатите. Няма да им се сърдим. Бъдете толерантни,"разкъсайте оковите на корсажите, които стягат гърдите ви"! Т.е. не бъдете тесногръди! Гледайте повече и различна ф-я. И престанете да се "изхождате", криейки се зад анонимността.



Публикацията е редактирана (21-10-09 22:20)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »