Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ацетон вместо формалдехид?
Автор: lipostok   
Дата:   18-10-09 01:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   18-10-09 11:56

Ацетонът се използва за свалянето на емулсията от филмите без тя да бъде разрушена по някакъв начин.Навремето имаше филм за тайните оръжия на шпионите , където показаха как съответния агент си прави пинхол с капачка от химикалка , заснема на микрозърнест филм карта , проявява "микроточката , сваля емулсията от подложката посредством ацетон (май беше обикновен лакочистител) и я залепва под марката на писмо до баба си , което естествено не отива точно там! Показано също беше как с ацетон се сваля емулсията от цял филм и се навива на рулце.Химикалките са играели основна роля в пренасянето на информация.Не знам от къде мога да го дръпна този филм , но беше страхотен!
Във всеки епизод показваха различна хитринка , която не би хрумнала никому!
Взеха електрическа самобръсначка вързаха я с тиксо за един стол и след това отблизо показаха как при включването и винтовете на стола започват да се развинтват! Не уточниха къде по-точно се използват вибрациите които могат да разрушат нещо , но където и да е - едва ли ще да е било за добро.....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   18-10-09 14:52

Липосток, кажи защо искаш да задъбваш филма?
Не можеш ли да си намериш формалин? Вярно, гадно мирише, много по-гадно от ацетона.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lipostok   
Дата:   18-10-09 14:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   18-10-09 15:02

Продава се, примерно аз съм купувал от Жълтия магазин. Формалин (10% формалдехид). Но това е за София.
Дали не може по куриер да си купиш, не зная.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snooper   
Дата:   18-10-09 17:43

Пробвал съм многократно и с двете - ацетонът се прибавя в много по-малки количества и по мои наблюдения, за които не съм търсил химично обяснение - повишава видимо контраста. Но това беше отдавна и вече не помня в какво съотношение ги ползвах с дни в тъмното...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icikonti   
Дата:   19-10-09 16:56

Снощи проявявах китайски SHANGHAI GP3 -100 исо, като по идея на А.Дончев /от нашия форум/ го задъбих/както казват- втърдител/ с 10 гр. на 1 литър формалин и 15 гр. Na2CO3 /дано съм точен с формулата/.
А го задъбвах щото емулсията е нежна.
Променям доброто си мнение за тоя филм....Не може един филм да е фабрично осветен през цялата ширина на мястото при което производителя го е маркирал с номер!!!!!От 3 проявени филми, осветяването е видно на 2 от тях.Осветяването се повтаря на 2 места, на всеки филм.ТЪПО.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-10-09 23:46

lipostok, на колко градуса проявяваш? Някога орво НЦ19 го пусках на 22 градуса по С-41, за да не му пада емулсията. Така ще избегнеш задъбването.
Някой , ако има пакетчета с проявител за цветна хартия на ФОМА или ФОРТЕ в последната (5) вана имаше почти само формалин в ролята на стабилизатор.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icikonti   
Дата:   20-10-09 21:36

Вярно,че формалина го махнаха като почистващ р-р в болниците и трудно се намира!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lipostok   
Дата:   20-10-09 21:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   20-10-09 22:06

не може да няма формалин при теб, липосток... все има магазин за химикали...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »