Рекламирайте тук
ЗатвориРеклама в секции форуми и базар
Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.
За стандартната ценова листа и условия изпратете запитване до webmaster@photo-forum.net.
Пилотната лампа може да се използва за различни неща - примерно да ти освети студиото, докато снимаш със светкавици, за да виждаш какво снимаш и за да можеш да фокусираш.
По-мощните пилотни лампи могат да се използват и за снимане на топло осветление.
Това обаче не е светкавица, а лампа, която свети постоянно.
А всъщност, основната роля на "пилотното" е да ти помага да си подредиш осветлението като хората... не че някой вече го ползва за тази цел, но все пак затова се казва така.
Май наистина най- добре е да минеш през някой магазин, където се продават такива неща и да видиш на място за какво иде реч. От питанията ти предполагам, че си мислиш че лампата прави цялата работа, а то въобще не е така. и пилотната и кръговата крушки не се слагат на къв да е лампион, ами се слагат на едно нещо, дето му се вика най- често моноблок, пълно с електроника, кондензатори и много ток. Асъл то е скъпото и сложното в случая. Значи завиваш тея двете крушки (да, и двете се слагат едновременно) на фасунгите на моноблока, пред моноблока (пак на специална "резба") слагаш нещо, което да ти омекотява светлината - или това кръглото дето си го показал тук - вика му се бюти диш, или чадър, или софтбокс, цялата тая комбинация я слагаш на статив, ръгаш или кабел или радио синхронизатор и тогава вече снимаш с фотоапарата. Пилотната лампа свети докато не снимаш, а в мига, който натиснеш спусъка, пилотната угасва, а святка тази кръглата, която е много по- мощна и всъщност тя осветява сценката, която снимаш, това отпред разсейва по определен начин светлината и като краен резултат имаш снимка с меки сенки, а не изрязани черни неща, които се получават снимайки с вградената светкавичка на фотоапаратчето.
Мини през някой магазин, питай, разгледай, пипни да добиеш поне няква реална представа кое какво е щото ти даже не знаеш какво да питаш.
"около себе си" светкавицата ще свети, като махнеш рефлектора. Най-добре извеждаш импулсната лампа извън корпуса с два по-дълги кабела. Може да ползваш и сферичен дифузор, като този