Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: apollo   
Дата:   25-06-08 21:03


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/yxto7893.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/fdqz0790.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rjvn3670.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2008-06/xnvm0198.JPG


http://a.img-dpreview.com/reviews/PentaxK20D/images/pentaxK20D.jpg



... и ревюто...


[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: apollo   
Дата:   25-06-08 21:14

Highly Recommended [smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: netizen   
Дата:   25-06-08 21:45

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: Gen   
Дата:   25-06-08 21:46

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: digitalgab   
Дата:   25-06-08 21:55

Отлична камера![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: deathzone   
Дата:   25-06-08 22:16

Аз лично очаквах по-вече от кази камера. Не казвам, че не е добра, но очаквах по-вече от нея и то главно от гледна точка на шума.

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: dreamer   
Дата:   25-06-08 22:22

deathzone [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Както каза Аполо: Highly Recommended!

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: boni   
Дата:   25-06-08 22:24

Е шумът и детайлът винаги са скачени съдове.
Имаш шум, но пък имаш и много детайл. По-добре да имаш детайла и да решиш как да шумоподтиснеш снимката, отколкото да ти е безвъзвратно омазана, но безшумна:)
Безплатен обяд няма...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: netizen   
Дата:   25-06-08 22:36

по е притеснителен момента с хот пикселите

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: deathzone   
Дата:   25-06-08 22:36

Съгласен съм с Бони, по това отношение, но на новата матрица давах някак си по-големи надежди. Плюс това ме подразни факта, че е сравнявават с Канон 450Д, а определено К20Д е позиционирана доста по нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: hotsnail   
Дата:   26-06-08 00:09

Хубав е апарата а дали 14МП са необходими на такъв сензор е друг въпрос.

Вижда се обаче и доста субективност в оценките на ДПревю. 14МП апарат има по ниска резолюция от 12МП конкуренти и това просто е пльокнато, няма и една дума казана по въпроса.Както и бисерите на края

* Autofocus not as fast or consistent in low light as the more expensive competition

* Flash must be raised for AF assist (although AF works even in very low light)

Та кое е вярно АФ-а не работи и е не точен на слаба светлина или си работи ама както при доста апарати ако искаш допълнитлена светлина апарата го прави със светкавицата.

Омотал се е яко човека не е научил на Фил триковете от Канонските ревюта дето всеки дефект става предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: krassimire   
Дата:   26-06-08 09:33

Е, тези пиксели бая се взирах да ги видя, накрая успях. Това да е кусура. Нищо плашещо. По- ме притеснява да не уцеля бройка с banding, щото точно на ISO 3200 ще ми трябват снимки. Ще почакам някой и друг месец, хем ще падне цената, хем ще пооправят качеството.

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: zaiko   
Дата:   26-06-08 09:34

deathzone, сравняват к20д с 450д заради резолюцията, не заради нещо друго [ezik]

Определено като съотношение шум/детайл Пентакса удря в земята всички, с които е сравняван в ревюто [smilie24] [smilie24] [smilie24]

И динамиката определено е подобрена [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: zaiko   
Дата:   26-06-08 09:46

hotsnail, видя от какво ОГРОМНО значение е AA-филтъра пред матрицата, нали? К10Д в raw има почти същата резолюция като 450д и к20д. 450д също има по-слаб филтър, или просто този път Пентакс са решили наистина да заложат на по-добрата картинка като се застраховат срещу артефакти, каквито има при к10д.

krassimire, аз не бих се притеснявал от banding, ако си купиш апарата от Фотопавилион например - ако имаш проблеми при 3200 исо и нагоре, просто връщаш апарата. Предполагам и във фотосинтезис ще можеш. Почти съм убеден в това, защото много потребители в САЩ са си връщали бройки на к10д, които са смятали за дефектни и са получавали нови. А и нищо не ти пречи да пробваш апарата преди да го купиш [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: boni   
Дата:   26-06-08 09:49

Еми ето като си говорим за шума...
Последната картинка е с включено шумоподтискане на К20 - вижда се, че вече шума на 1600исо е като на другите, а детайлът е пак повече...[smilie3]


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ysgd4417.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/kxyy0256.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hnvg7714.JPG


http://belfo.photo-forum.net/k20d/noise.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: netizen   
Дата:   26-06-08 09:56

аз ли недовиждам или в ревюто изглежда, че е по-добре на исо 1600, от колкото на исо 800 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: boni   
Дата:   26-06-08 10:07

Ами на 800 си е много по-добре(при еднакво шумоподтискане), не знам къде гледаш, но аз такова нещо не виждам.

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: didesignbg   
Дата:   26-06-08 10:12

много интересно защо д300 и 40д липсват от сравнението[smilie11]
А това 450д просто дава най-добра картинка от показаните тестове.
Браво на пентакс за подхода към шумоподтискането[smilie24] така трябва да се прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: deathzone   
Дата:   26-06-08 10:24

Бони вземи пусни едно обективно ревю, че тоя чичко Фил явно си иска парите и ще има да плюе здраво.

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: hotsnail   
Дата:   26-06-08 10:38

Зайко, това ми е интерсно с АА филтъра.

Сони също нещо са барали при новите Алфи А200/А300 и не са толкоз остри и детайлни снимките, като от А100. (А350 е друг случай)

Аз си взех А300 и само на RAW прави сравнително остри снимки, ама на ниво пиксел 6МП КМ5Д апарат го отнася. Иначе 10МП А300 има повече детайл, просто на 100% или 200% гледана на монитора не е толкоз остра снимката.

Та какво представлява АА филтъра? Някакво стъкло пред сензора? ИР филтър или микролещи?


П.С. Намерих обяснение

http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-aliasing_filter




Публикацията е редактирана (26-06-08 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: zaiko   
Дата:   26-06-08 10:42

Ами честно казано при Сонитата нещата не са на ниво AA филтър... При тях процесора им маже яко снимката на всяко исо и много повече на високо. Дори в RAW [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: matasel   
Дата:   26-06-08 10:48

Трябва да направят матрици със безразборно разположени пиксели, както е в окото или както е при печата със стохастичен растер (май се казваше). Същото трябва да стане и с матриците на мониторите или ТВ-тата. А да видим ще доживеем ли това да се сбъдне.

Тогава няма да има нужда от никакви АА филтри[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: boni   
Дата:   26-06-08 10:51

То и при фовеон няма нужда от АА филтри, а и детайлността и цветопредаването са уникални, но никой от големите не иска да изнвестира в развитието на тази технология.
Мен лично тъпченето на пиксели в баер матрици започва да ме изнервя вече....Крайно време е за нова технология.



Публикацията е редактирана (26-06-08 10:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: Amigo   
Дата:   26-06-08 10:56

[smilie24] [smilie6] само дето е 3 fps, барем 5 да го бяха направили и става трепач [smilie8] [smilie8] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: shadowhand   
Дата:   26-06-08 11:00

Лошото е, че шума и деайла на ИСО 1600 съвсем не са единствени фактори за класа на един апарат.

На този модел все още му куца ергономията, все още работата с него е доста мудна и все още дисплея е доволно гаден. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: ibk   
Дата:   26-06-08 11:01

Ние може само да се радваме, че при тази големина на файловете си е все още 3...
Другото зависи от ЗАУто[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: zaiko   
Дата:   26-06-08 11:01

Аз лично онемях, когато видях тези резултати от Sigma DP1:

http://www.dpreview.com/reviews/sigmadp1/page13.asp


Ето такова бъдеще искам за детайла на матриците!

Amigo, остави малко изненади за септември [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: tochnia   
Дата:   26-06-08 11:03

Не разбирам защо след като Самсунг са основен производител на екрани, не му сложиха едно 640х480 екранче... пък дори и да е с някои и друг bad pixel и върнато от другите производители на фотоапарати.. [smilie8] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: zaiko   
Дата:   26-06-08 11:06

shadowhand?!?

Куца ергономията??? Мудна работа??? Гаден дисплей???

Почнаха майтапите [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Точен, екрана е такъв заради цената, нямам друго обяснение [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: matasel   
Дата:   26-06-08 11:10

Бони, мисля, че и други от големите работят по многослойни матрици, но бъдещето ще покаже.
Не мисля, че при Фовеон Моарът е невъзможен по-принцип. Той просто няма да е цветен. Моар се получава винаги когато има взаимодействие между 2 растера и това е геометричният (пространственият) еквивалент на стробоскопичния принцип, който се проявява във времето.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: carl_cox   
Дата:   26-06-08 11:46

Pentax K20D [smilie24]

гот си е апаратката :)пък и цената е привлекателна :)


Автор: boni
Дата: 26-06-08 10:51

То и при фовеон няма нужда от АА филтри, а и детайлността и цветопредаването са уникални, но никой от големите не иска да изнвестира в развитието на тази технология.
Мен лично тъпченето на пиксели в баер матрици започва да ме изнервя вече....Крайно време е за нова технология.
-----------------------

SIGMA SD14 [smilie24] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: shadowhand   
Дата:   26-06-08 11:53

zaiko, няма майтап - на повечето хора им трябва бая време докато се справят с елементарни неща на K10D/K20D.

Сравнен с конкурента си 40D е доста назад в това отношение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   26-06-08 11:54

Дай пример, моля!

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: deathzone   
Дата:   26-06-08 11:57

Незнам какво им е назад, обаче, който е пипнал Пентакс веднъж всеки е останал доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: shadowhand   
Дата:   26-06-08 12:08

1. Избор на конкретна AF точка - при 40D това става с точно едно натискане на бутон, който ти е на палеца.
2. Смяна на ISO - при 40D това става пак с натискане на един бутон, при K20D трябва да се ровиш из менюта
3. Custom functions - при K20D са много неразбирамо направени с тези цифрички - трябва да прочетеш специално ръководството за да ги разбереш.
4. За да се избере дали ще се работи с централна, всички или зададена от теб AF точка трябва да се завърти едно безумно таркълце, за което човек трябва да има много специални умения за да го направи безпроблемно.
5. Къде подяволлите е WB бутона???
6. Къде е бързия Picture style бутон?


Да продължавам ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: netizen   
Дата:   26-06-08 12:27

1. врътваш ринга, после с кръстосаното копче си ги избираш - по-бързо и удобно е от 40Д
2. натискаш ОК и вартиш предният дайъл - по-бързо и удобно е
3. Кое не стана ясно с custom functions?
4. въпросното безумно таркалце има 3 положение - елементарно ...

и т.н.

който не е ползвал Pentax няма как да му се обясни колко е удобен

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: shadowhand   
Дата:   26-06-08 12:39

netizen, ползвал съм повече апарати от колкото предполагаш. И както каза нейви - да се коментира апарат, с който някой е направил 4-5 кадъра е глупаво. Явно не си запознат с това точно колко време отнема работата с изнесените бутони на 40D и затова смяташ, че при K20D ергномията е по-добра.

На твоите отговори давам пак отговори:
1. Както казах по-горе при канона става с точно едно натискане избора на AF точка. Няма такива филми с въртиш ринга и после почваш с кръстатия бутон да се луташ наляво надясно - има quick dial джойстик.
2. Къде по-удобно е да се натисне бутон, който ти е на 2см от показалеца и смяната да стане за отрицателно време, а не да търся OK бутона и тогава да се връщам на предния "дайъл".
3. Кое не стана ясно с CF ли? На линка по-долу можеш сам да си припомниш колко глупаво е направено и как всеки път трябва да си припомняш коя цифра за какво е:
http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk20d/page10.asp

4. Търкалцето има точно три позиции и е направено така че да се налага с големи усилия да го завъртиш.

5 ??? нещо липсва отговор ???
6. ??? тук също липсва отговор ???

Добавям и 7. - Що за идиощина е да изгубваш време с това да направиш цял кадър за да си направиш сметка за ДОФ, като може с натискането на бутона директно във визьора да видиш?


Не съм върл фен на дадена марка и заради това да пиша такива неща - 100% обективно мнение давам и ако Pentax наистина вземат да си подобрат ергономията бих си взел и такова тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: spa   
Дата:   26-06-08 12:40

Хайде една малко по различна гледна точка:
http://daystarvisions.com/Docs/Rvws/K20D/pg1.html

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: netizen   
Дата:   26-06-08 12:53

1&2 въпрос на избор
3. стрелка на дясно и виждаш за какво иде реч (lynx-like motion)
4. не се върти трудно [smilie11]
5&6 не виждам много смисъл от изведени бутони, виж RAW бутона е смислен [cool]
7. имаш избор между оптично и цифрово preview

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: didesignbg   
Дата:   26-06-08 13:02

Мен ме интересува един много по-важен въпрос, къде е дпоф бутона?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   26-06-08 13:06

shadowhand, определено говориш пълни глупости без да познаваш апарата. Ще говоря за К10Д, защото това имам, но при К20Д е същото.

1: Смяна на АФ-точка става с кръстачката. Не е трудно е се свиква за около 4-5000 милисекунди. Работи се без да отлепяш окото от визьора. И не можеш да го направиш без да искаш. Няма нужда да натискаш бутони, просто местиш.

2: Смяна на исо може да се прави с врътка ПО МОЙ ИЗБОР! Мога да си направя да е задната, може да е предната. Същото е и за промяна на бленда и скорост в зависимост от различните режими.

3: Custom режимите се нагласят веднъж и в повечето случаи не се пипат повече. Затова на ВСИЧКИ апарати са заровени дълбоко в менюто. Що Канон нямат директен бутон за Custom Menu, а?

4: Който иска да сменя колелцето всяка минута, значи нещо не е както трябва. Направено е така, че да не го завъртиш без да искаш - както е всичко при семи-про и про апаратите.

5: Тук е единствената точка, по която ще се съглася с теб - Да, няма WB бутон, макар че на мен не ми трябва.

6: Picture Style??? Ти сериозно ли? Това да не ти е сапунерка? [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: spa   
Дата:   26-06-08 13:09

shadowhand що не си снимаш с канона и да стоиш на страна от такива лоши тела като Пентакс. Знаеш приказката, че на крив х... п... му е виновна.

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: shadowhand   
Дата:   26-06-08 13:13

zaiko, виждаш ли че говориш неподготвено - K10D/K20D също имат Picture Style (настройка на контраст, рязкост, цвят), но в много по-сложен за работа вариант. Явно също е сапунерка. Явно ти си човека, който не е достатъчно добре запознат с двата модела.

Нямам намерение пак да се повтарям, но просто определено K20D се представя по-слабо в това отношение спрямо 40D. Вземи модела от някой, поснимай поне една седмица и сам ще се увериш в думите ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-06-08 13:14

Единственото впечатляващо нещо е 14-те мпих
[smilie24] и това 3фпс си е срамота за такъв клас...даже 450d е 3.5фпс....

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: zaiko   
Дата:   26-06-08 13:18

Ох защо не помислиш малко??? Естествено, че имат Picture Styles. НО НЕ СА НА БЪРЗ БУТОН, ЗАЩОТО Е ГЛУПАВО! Сапунерките принципно ги имат на бързи бутони (по-скоро на врътка - mode dial), къде е логиката един семи-про апарат да има бърз достъп специално определен за picture styles. Смешно е, осъзнай се!


П.П. Точно аз да не съм запознат с к10д... Недей [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-06-08 13:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-06-08 13:23

Зайко е пентаксаджия пазете се от него [smilie24]
Зайко аз още се чудя ама няма да е пентакс[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: shadowhand   
Дата:   26-06-08 13:24

К10Д явно си зпаознат, с 40D обаче явно не си.

Защо му е Picture Style на бърз бутон ли? Снимаш си някаква сцена, която е с настройки за пейзаж - повече контраст, по-засилени цветове, повече вдигната рязкост за да имаш детайли. По време на сниманео обаче решаваш, че искаш да снимаш портрет (очевидно избраните преди малко настройки не са подходящи) и имаш 2 варианта:

а) Да имаш бърз бутон с подготвени настройки.
б) Да изгубиш доста време докато ръчно ги правиш.


ПП: Къде е логиката един семи-про апарат да има превключвател за мерене чак в ляво на дайъла за режимите?

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: darksorrow   
Дата:   26-06-08 13:27

к20 семипро ли стана?

40д и той ли?

ае стига, ве [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   26-06-08 13:27

Май трябва да изясним нещо... Определено говориш като човек, който снима в JPEG.

Извинявай в такъв случай - на теб определено ти трябва бърз бутон за различни сцени, просто наистина не е допустимо да получаваш суров файл от апарата, който после да трябва да го обработваш?!?!? [smilie11] Ужас!

Затова, цъкай си в JPEG, бъзикай си бързия бутон за различни сцени и се радвай. Аз не съм дорасъл да снимам в JPEG и затова съм с толкова примитивна техника все още [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: spa   
Дата:   26-06-08 13:32

http://a.img-dpreview.com/reviews/PentaxK20D/images/shoulder.jpg



USER

Allows the retrieval of a previously saved exposure mode setup, in any of the above exposure modes simply select the 'USER' option from the Setup menu to save for retrieval here.

shadowhand почваш да досаждаш. Отвори си една тема колко е велик Цанон 40Д и си се кефи там.

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: shadowhand   
Дата:   26-06-08 13:35

Нормално е да съм свикнал в JPEG - на Канона не му трябва пост обработка, за разлика от Пентаха. [smilie5]

Иначе не се впечатлявам от последното ти мнение - след като не успя да обясниш как така аджеба Пентакса е с по-добра ергономия започваш с елементарни нападки. Дори не си се сетил, че не говорим за това кой с какъв формат снима, а за ергономия.


Ако върнем на разговора за дисплея и там ще ми обясниш, че той не е от значение за един семи-про апарат ли? С това здраво зеленеене човек никога няма как да е сигурен дали кадъра, който е направил е с правилен WB. Може би затова няма WB бутон и затова ти снимаш само в RAW.

spa, защо да досаждам? Темата е само за да хвалим колко невероятен е K20D ли? Не мисля. Пък и идеята ми не е да прехвалвам 40D, а сравнявам ергономията на К20D, който е направен да конкурира именно 40D. Вие сте тези, които започнахте да скачате като побеснели с изрази от типа на "Който веднъж е пипнал пентакс друго не иска да види". [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-06-08 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-06-08 13:41

Автор: darksorrow
Дата: 26-06-08 13:27

к20 семипро ли стана?

40д и той ли?

ае стига, ве


Това някой прочете ли го?

Кажи кои са семи-про никон/канон/

не се бъзикам :) да не го приемеш така [beer]

и кои са няколкото неща които един семи про апарат неможе да няма [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: darksorrow   
Дата:   26-06-08 13:42

семипро апарат е този, с който човек си изкарва примерно половината доходи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   26-06-08 13:43

Не знам защо се опитваш да си наложиш мнението. Ергономията е чисто индивидуална. Пробвал съм няколко модела Канон и не са ми по-удобни от Пентакс. Когато апарата ти предоставя възможност за бърз достъп до най-важните функции, всичко друго е въпрос на свикване. Сигурно и с Канон и с Никон и с Оли ще свикна, ако го ползвам. Но говорим за ВАЖНИ функции, а не за настройки на JPEG! Тия глупости за постобработката ще ги пропусна, мисля че добре ни забавляваш.

Как видя, че екрана зеленее, а не успя да видиш, че точно екрана на к20д може да се калибрира?

Кефиш, сериозно!

А да, к20д е направен ТОЧНО да конкурира 40д [smilie18] [smilie18] [smilie18] Така е!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: netizen   
Дата:   26-06-08 13:45

между другото , точно ако трябва да сравняваме дисплеите на к20Д и 40Д, то нещата са трагични за 40Д-то (недетайлен), а и на 20Д има калибрация на дисплея [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: zaiko   
Дата:   26-06-08 13:48

Дарк, предлагам те за златния фонд [smilie24] [smilie18]

Автор: darksorrow
Дата: 26-06-08 13:42

семипро апарат е този, с който човек си изкарва примерно половината доходи [smilie5]


Яко [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: spa   
Дата:   26-06-08 13:53

shadowhand проблема е, че ти не си казваш мнението, а си го налагаш. Според мен ти по скоро се опитваш да оплюваш спроед личното си мнение отколкото да критикуваш.

Относно хваленето не мисля, че някой го хвали/прехвалва. Досега аз не съм видял някой който да тръби колко велик бил даден модел пентакс (за разлика от другите марки).

Всичко това което пишеш е без значение за повечето хора. Всяко едно тяло си има + и -. По важното е не какво не ти харесва лично на теб, а какво и как може да постигнеш с даден апарат.



Публикацията е редактирана (26-06-08 13:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: Myth   
Дата:   26-06-08 14:02

shadowhand написа:

> zaiko, виждаш ли че говориш неподготвено - K10D/K20D също имат
> Picture Style (настройка на контраст, рязкост, цвят), но в

Говориш, глупости още от първият си пост, не били ергономични и бля, бля, бля. Хайде само по последните ти точки щото останалите просто няма смисъл да се обсъждат. Нямали бутон WB, аз снимам само в РОУ и такъв според мен е безмислен, ама хайде за тия, които е смислен, направен така, че да достигаш достатъчно бързо до него през менюто, все пак обстоятелствата, около теб не се менят всяка минута. А за Пикчър сайловете, ебаси шибания Пикчър стайл, досега никога не съм го ползвал, та дори и на предишният ми турбо-сапунер Канон С2. По-добре, че ги няма тия готови програмки на диала.

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: Myth   
Дата:   26-06-08 14:09

shadowhand написа:

> К10Д явно си зпаознат, с 40D обаче явно не си.
>
> Защо му е Picture Style на бърз бутон ли? Снимаш си някаква
> сцена, която е с настройки за пейзаж - повече контраст,
> по-засилени цветове, повече вдигната рязкост за да имаш
> детайли. По време на сниманео обаче решаваш, че искаш да снимаш
> портрет (очевидно избраните преди малко настройки не са
> подходящи) и имаш 2 варианта:

Бе аз да те питам, като си толкова запознат на високите класове апарати, маркове разни, нещо не им виждам тия режими на колелцето и те ли са не ергономични?
Що не си вземеш сапунер, без ръчни настройки, според мен за теб той би бил най-подходящ.



Публикацията е редактирана (26-06-08 14:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: darksorrow   
Дата:   26-06-08 14:11

то тая цялата тема е за златния фонд, поне да сме на ниво [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: shadowhand   
Дата:   26-06-08 14:14

Myth, цитираш едно нещо, а след това пишеш за друго. Я уточни какво нямали марковете ?

Абе вие сте много странни - отричате каквато и да е екстра щом я няма на вашите апарати! Много е тъпо мисленето, че един DSLR не трябва да разполага с разни улеснени менюта. Тъпашко както Linux потребителите разправят, че Windows бил тъп щото видиш ли не можел 3часа да си компилира ръчно чат клиента.



Публикацията е редактирана (26-06-08 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-06-08 14:15

K30d 3f/sec
40d 6f/sec

40д е по добър на 800/1600 исо

А 14-те мпих на к20д може би са ненужни...

Ас съм цъкал с 40д за мн малко време...немога да ги сравня [smilie24]
Но е доста масивен хареса ми [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: zaiko   
Дата:   26-06-08 14:24

Къде викаш бил по-добре 40д на 1600 исо?

40д:


к20д:


Мдааа...


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: tochnia   
Дата:   26-06-08 14:36

Еми от показаните по-горе картинки е по-добре 40D ... Не бива да се фанатизираме до краиност [smilie5] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: boni   
Дата:   26-06-08 14:37

Кое му е по-добре, че има по малко детайл ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: bxmarkov   
Дата:   26-06-08 14:37

shadowhand, тази екстра с режимите за начинаещи я има и старият ми istDL, което не говори много добре за 40Д [smilie18]

И тъй като явно си минал материала твърде повърхностно ето ти да си дръпнеш малко литература http://www.pentaxslr.com/files/scms_docs//K20D_Manual.pdf


прочети и осмисли ако можеш нещата, написано е за такива като теб достъпно, ако не ти се изясни ще ти намерим и апарат да потренираш...

А най-добре не давай задълбочени оценки след като не си на нивото на отдавнашните Пентакс юзери, ние най-добре си знаем плюсовете и минусите и сме обективни докато някой не започне да ръси бисери [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: boni   
Дата:   26-06-08 14:44

Точния, ако ти харесва може и така:

40Д - 1600 :



К20Д - 1600 :


http://belfo.photo-forum.net/k20d/jkfi5773-1.jpg



То от това да омажеш картинката и да скриеш шума, по лесно няма. Особено ако имаш достатъчно детайл.
Предпочитам честното отношение към потребителя...

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: bebop   
Дата:   26-06-08 14:44

Ами забравили са я на Марковете и на Д3 таз екстра. Слаб 2 им пиша веднага.


http://a.img-dpreview.com/reviews/NikonD3/Images/topleftcontrols.jpg



да се надяваме, че в Д3Х няма да я забравят.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: shadowhand   
Дата:   26-06-08 14:46

Никога не мога да ви стигна до нивото, така е. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tochnia   
Дата:   26-06-08 14:50

Има по-малко "парцали" от шумоподтискането.. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: deathzone   
Дата:   26-06-08 15:18

Сега пак гледах тестове и оставям с убеждението, че стабилизиращата система на Пентакс е по-добра, отколкото стабилизиран обектив. Гледах един модел на канон с максимум 1/10, докато на това тяло му дават 1/6. Има ли нещо вярно?

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: usmihnatia   
Дата:   26-06-08 15:20

повече маже к20 от 40д:)

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: shadowhand   
Дата:   26-06-08 15:30

deathzone, пък на Никона му дават 1/30... пуста работа. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   26-06-08 15:31

deathzone, много зависи какъв обектив ползваш. за 50мм 1/8 е ОК, 1/6 става понякога, 1/4 също не е невъзможно. С китака на 18мм съм правил снимки на 1/2 сек [shtrak] (аз съм правил и по 1.3 сек, ама това е 1 от 5-6 кадъра...)


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: deathzone   
Дата:   26-06-08 15:34

Зайко, аз имам снимка с Сигма 70-300ММ на 1/10 без да ми маже. И се учудих от факта, че май вътрешната стабилизация на тялото е по-добра като резултат. Искам да уточна, че снимката е на 300мм.



Публикацията е редактирана (26-06-08 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   26-06-08 15:52

да, 300мм на 1/10 и аз имам, но не е нещо, на което можеш да разчиташ винаги... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: digitalgab   
Дата:   26-06-08 22:02

Колелца, бутончета, дрън, дрън. Гледам тестовите снимки, семплите и се радвам. Такъв хубав резултат не се среща толкова често. Пентакс вървят нагоре, за парите си са най добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: Георги   
Дата:   26-06-08 22:27

да най-добре са

докато не решиш да си купиш някое по-засукано стъкло, после почва лошото [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: deathzone   
Дата:   26-06-08 22:31

"Автор: Георги
Дата: 26-06-08 22:27

да най-добре са

докато не решиш да си купиш някое по-засукано стъкло, после почва лошото "

Пентакс имат засукани стъкла и то доста, само пари да имаш и дълбок джоб[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: Георги   
Дата:   26-06-08 22:34

засукано е различно от рядко за намиране

това, че трудно можеш да си намериш белия 24/2 не го прави засукан, а рядък за намиране [smilie21] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: tochnia   
Дата:   26-06-08 22:35

Апаратите им наистина са добра оферта [smilie24]
Но засуканите обективи нямат вградени мотори (повечето), не покриват фулфрейм и повечето не са в производство [smilie2] [smilie8] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: ibk   
Дата:   27-06-08 07:17

Пентакс имат най-богата гама обективи, специално проектирани за дигитални камери - факт.
Пентакс НЯМАТ ФФ камера - защо са им ФФ обективи?!?
Повечето нови обективи (особено високия клас) ВСЕ ПАК покриват ФФ.
Пентакс просто нямат по няколко варианта от обектив. Като си купиш обектив - си купуваш обектив. От DA серията, дръвца - няма.

Сори, не се заяждам, но е крайно време някои митове да се разбият, за да не се заблуждават хората.

[beer] [shtrak] [beer]



Публикацията е редактирана (27-06-08 09:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: tochnia   
Дата:   27-06-08 07:30

Понеже знам че ще е лесно и приятно да се направи може ли някои да извади списък на обективите на Пентакс със светлосила <=2.8 (не само твърдите но и зумовете), като отбележи (примерно с +/-) кои покриват фулфрейм, кои са с вграден мотор и кои са в производство. [smilie8]

Предполагам ще бъде любопитно на всички. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: ibk   
Дата:   27-06-08 09:05

14/2.8 -
21/3.2 Limited -
35/2.8 Limited Macro +
40/2.8 Limited +
70/2.4 Limited +
*200/2.8 SDM +
*300/4 SDM +
*16-50/2.8 SDM ? (от 23 нататък +)
*50-135/2.8 SDM +

ФФ 31/1.8 Limited
ФФ 35/2
ФФ 43/1.9 Limited
ФФ 50/1.4
ФФ 50/2.8 Macro
ФФ 77/1.8 Limited
ФФ 100/2.8 Macro
ФФ 600/4

Може да съм пропуснал някой, но за тези се сещам в момента.
Всичките са в производство.
[beer]



Публикацията е редактирана (27-06-08 09:10)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   27-06-08 09:19

Абе ако имаш мерак за тия обективи само отиваш и си ги поръчваш. Е да, повечето от тях не могат да се намерят налични в магазинчетата, но все пак не е трудно да си ги купиш.


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   27-06-08 15:38

ето и една картинка на предлаганите в момента обективи
https://photo-forum.net/static/forum/2008-06/nofi5908.JPG


http://www.bgpanorama.com/tours/pentax-lenses.jpg



та какво казвате ви липсва?


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: zaiko   
Дата:   27-06-08 15:41

4i4o-Joro, що забрай китаците? [cool] А скоро ще има и 17-70/4 SDM [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   27-06-08 15:45

тази картинка я извадих от някакъв пдф
даже не съм обърнал внимание, че китаците ги няма, ама не ми липсват [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: darksorrow   
Дата:   27-06-08 15:45

мен ми е интересно като разбивате митове що не намесвате фактора "цена"?

с нея налице, нещата не са чак толкоз розови, както знаем.

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: ibk   
Дата:   27-06-08 15:50

Дай примери, де!

Да видим кое не е розово[smilie7]

Проблема, дарки е, че много хора биха отишли дори и до някой кладенец в Аляска, само и само да донесат вода и да покажат/докажат/измислят какъв ли не недостатък на КОЙТО и да е апарат. Няма смисъл според мен.

Всеки сам може да си направи преценка с какво и как да снима.
На теб не ти харесва Пентакс - ОК, вече не снимаш с Пентакс. Мен ме кефи - снимам. Точка.
С теб сме се разбрали нещо - дано да стане![smilie24] Ще видим тогава. [smilie3]



Публикацията е редактирана (27-06-08 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   27-06-08 16:06

не убеждавам никой в каквото и да било

показвам някакви факти във връзка с темата

всеки сам си прави избора и сметката [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   27-06-08 20:14

Аз съм от тези, които се чудят точно между тези два апарата. Всеки ме привлича с по нещо (аз съм абсолютен любител и новак, така че, моята логика не е вашата и си е Моя, без да е безкрайно....логична:)))) Пък, и е базирана на четеното в мрежата най-вече) .
Канона със способностите си за репортаж и на слаба светлина, и яснотата при избора на обективите (поне за мен).
Пентакса със стабилизацията, водоустойчивостта и (не ми се смейте), общността от потребителите му:). Цените им са горе-долу, близо- в Америка Канона е с около 150$ по-евтин.
Зная, че не съм дорасъл нивото на нито един от двата, но за мен това е важно за да се уча по-амбицирано.
Не знам кой ще надделее в избора ми, но....просто, нали знаете, че и двата са...въпрос на вкус[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-06-08 21:19

абе тоя к20д и аз се зарибих яко по едно време...ама пентакс немат обективи за целта едно теле над 200мм нямат...слаба работа [smilie7]

Истината е че за всеки влак си има пътници ...пентакс к20д с двата обектива на 2.8 ко беше 17-50 и 50-130.. заспива
Но ако ти трябва 70-200 4.0л на канон или нещо такова греда.... [smilie7]

Аз по обективи си търся системата...не по тела..никон и канон пак печелят [beer]
Да не говорим за свекавици и тнт..готов съм да купя гадно тяло само и само да се навра в система канон или никон...с обективите според моите нужди....
печеля спокоиствие като знам че има далеч по про тела и обективи (има развитие) и няма да ми се налага (ако се наложи) да сменям системата....според мен като навлизаш в тази среда тря да мислиш:)) щото после ще те удари в джоба [beer]

Бях готов и на олимпус но ме разобедиха...казаха ми...ще спечелиш момента и ще изгубиш след това

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: deathzone   
Дата:   27-06-08 21:30

Автор: pd
Дата: 27-06-08 21:19

абе тоя к20д и аз се зарибих яко по едно време...ама пентакс немат обективи за целта едно теле над 200мм нямат...слаба работа

Истината е че за всеки влак си има пътници ...пентакс к20д с двата обектива на 2.8 ко беше 17-50 и 50-130.. заспива
Но ако ти трябва 70-200 4.0л на канон или нещо такова греда....

Аз по обективи си търся системата...не по тела..никон и канон пак печелят
Да не говорим за свекавици и тнт..готов съм да купя гадно тяло само и само да се навра в система канон или никон...с обективите според моите нужди....
печеля спокоиствие като знам че има далеч по про тела и обективи (има развитие) и няма да ми се налага (ако се наложи) да сменям системата....според мен като навлизаш в тази среда тря да мислиш:)) щото после ще те удари в джоба

Бях готов и на олимпус но ме разобедиха...казаха ми...ще спечелиш момента и ще изгубиш след това


Недей говори неподготвен, имат си всичко!

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: darksorrow   
Дата:   27-06-08 21:53

deathzonе, глупости на търкалета.

НЯМА система, която да си има всичко.

ти че си неподготвен уонаби е ясно, ама... [smilie8]

аз не че имам вопиюща нужда, ама как се кефя на едни два никкора...

и на един Олимпус обекитфф...

няма пълно щастие. та не говори наизуст [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: darksorrow   
Дата:   27-06-08 21:55

ся, ако във ВСИЧКО от твоята гледна точка, което хич не би ме учудило - влиза един китак, нещо светличко около 50мм и жизненонеобходимият 70-300... тва отделен въпрос. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Just Posted: Pentax K20D review !!!
Автор: deathzone   
Дата:   28-06-08 10:02

Ми на теб не виждам специално какво ти трябва по-вече като имаш 5 обектива на кръст.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »