Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Вие как се измъквате?
Автор: iiccoo   
Дата:   22-06-08 22:18

Днес си щракам на автобусната спирка на път за работа. Както съм се задзверил във визьора гледам една дърта женица ми се лепва в едър план отпред и започва да ми вика "Алооо, алооо." Аз свалям апарата и я гледам и тя ми вика "Кой ви дава право?" "Право за какво?"-питам аз. "Кой ви дава право да си снимате така? Не може да се снимате така хората?" и тъкмо да измисля нещо остроумно за миг в съзнанието ми изникна един пост от форума, в който се цитираше закона, според който не можело да снимаме някой без неговото разрешение и съгласие. И за момент зациклих, а тая продължава "Дайте документ. Искам документ, за да си запиша." "Че какъв документ искате?"-отвърщам й. "Ами дайте си личната карта да си запиша. Нямате право така да снимате" "А вие нямате право да ми искате личната карта и не виждам защо да ви я давам" и в този момент ми дойде рейса и се качих. Защо ли пиша това? Ами чудя се вие как се измъквате от подобни ситуации. Когато някой ви каже не ме снимайте или "защо снимате нямате право да ме снимате" вие как постъпвате?

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: larrgo   
Дата:   22-06-08 22:23

Отговаряш и :

Госпожо вие май не сте запозната с закона !
Всеки има право да снима каквото си иска и да го използва за лични цели ,а не за разознавателни [smilie7]
Като ти каже "ама" - г-жо не съм от ЦРУ спокойно [ezik] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: djogata   
Дата:   22-06-08 22:23

Еми питай бабата, "аз тебе не съм те снимал, какво ти влиза в работата, а пък лични документи мога да дам само на представителите на реда"

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: sen_shui   
Дата:   22-06-08 22:24

Аз обикновенно се извинявам под предтекста, че съм студент по фотография и материяла ми трябва за дипломна работа, уверявайки ги, че нямам нищо общо с медиите.... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: iiccoo   
Дата:   22-06-08 22:24

Честно казано наистина не я бях зансел. После прегледах кадрите в автобуса и не беше попаднала в нито един [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: elenaa   
Дата:   22-06-08 22:25

Кажи им че не са на фокус и изобщо не се интересуваш от тях. На мен ми се случи веднъж - една бабка се развика, разфуча - пък аз и казах, че хич не ме интересува, защото не е фотогенична, а нейнат приятелка е точно модел за мен. Тя нещо се намръщи и щракнах приятелката й, която пък беше щастлива. За нещастие нищо не стана със снимките, защото пробвах едно фото и нещо не го докарах както трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: GenaDP   
Дата:   22-06-08 22:26

Кажи - аз снимам животните, не хората... И точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: tochnia   
Дата:   22-06-08 22:38

2-3 шамара и ще си спомни че е в България [smilie18] [smilie18]
(бъзкам се разбира се)


Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: emovla   
Дата:   22-06-08 22:42

Mда въпросът би бил по-интересен ако як чичко ти зададе същия въпрос [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: Okayplayer   
Дата:   22-06-08 22:42

Мен един рибар ме сгащи едно време, нищо не успях да му кажа,беше голямо животно, погледнах надолу и си тръгнах :)

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: Amigo   
Дата:   22-06-08 22:43

туй бабе сигур е от контраразузнаването - [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: tochnia   
Дата:   22-06-08 22:46

Аз обикновенно или ходя да снимам с компания или съм със слушалки..
И в двата случая няма шанс да му обърна внимание.. [smilie18] [smilie18]

А и като му кажеш няколко думи на немски например.. сам ще избяга от срам че не знае езика [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: apollo   
Дата:   22-06-08 22:46

На мен една баба ми иска пари за това че съм я снимал... [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: iiccoo   
Дата:   22-06-08 22:47

туй бабе сигур е от контраразузнаването - [smilie5] [smilie5]



Може... беше си забила в ушите някакви слушалки и като и говорих трябваше да й повтарям, че не ме чуваше. Явно е имала някаква онлайн връзка с други агенти [smilie18]
Явно трябва да си измисля някакво оправдание предварително за друг път [smilie5]



Публикацията е редактирана (22-06-08 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: hooliganmartin   
Дата:   22-06-08 22:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: bobihot   
Дата:   22-06-08 22:54

Днес ми се случи- изтрих го кадъра, щото не ми бяха приятни...[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: jino   
Дата:   22-06-08 22:54

[cool] undefined



Публикацията е редактирана (22-06-08 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: jino   
Дата:   22-06-08 23:09

с шеги и закачки[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: marrrto   
Дата:   22-06-08 23:19

Днеска се разхождам и гледам на улицата на един перваз една котка спи. И викам си кво пък толкоз да направя и аз първия си кадър на котка. Приближавам се и изведнъж отвътре се чува някакъв зверски крясък на бабка, която почна да крещи как съм снимал котката без разрешение! Аз и отговорих че съм питал котката, да го обърна на майтап, и че тя ми е разрешила. А тя , бабката, като почна да ме кълне и да вика изрод, идиот махай се..... Егати хората!!! За пореден път се убеждава че живеем в тесногръда и просташка държава или поне столицата ни е пълна с дементи които си нямат друга работа освен да изливат злобата си навсякъде!

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: bvidenov   
Дата:   22-06-08 23:22

Още Мохамед е казал, никакви лица!!! затуй калинки на макрото и всичко точно. Да живей Демокрацията. И бабичките.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: bvidenov   
Дата:   22-06-08 23:24

На 2 пъти ми се е случвало. Показвам си за 1 секунда личната карта и казах, че съм от спец службите по задача. Хвана дикиш. Иначе лощо.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: Lalinda   
Дата:   22-06-08 23:27

А какъв е смисълът да снимате бабички - или пък котки на бабички?
Да ни ги показвате из форумите ли?
Определено не си струва.
[smilie5]

И през ум не би ми минало да дебна бабички, за да ги показвам из родните фотосайтове.
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   22-06-08 23:29

Брей, тука минавам с усмивка - като видят големия апарат с големия обектив, и като им се усмихна (правя го хем да покажа, че нямам пъклени намерения, и да демонстрирам, че ги виждам, че искам да ги снимам и по някакъв начин искам разрешение), и те ми се усмихват обратно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: Amigo   
Дата:   22-06-08 23:34

bvidenov написа:

> Още Мохамед е казал, никакви лица!!! затуй калинки на макрото и
> всичко точно. Да живей Демокрацията. И бабичките.



ама той и калинки не дава, молим [smilie5] [smilie5] само неодушевености [smilie8] [smilie8] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: marrrto   
Дата:   22-06-08 23:41

То не е въпроса дали само бабички и калинки и котки снимат някои. Когато снимаш на улицата си враг за всички, все едно си насочил оръжие срещу тях. Хората просто се плашат и отвръщат с агресия!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: hooliganmartin   
Дата:   22-06-08 23:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: gecata   
Дата:   22-06-08 23:47

Абе много филми гледа българинът -това е !

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: Amigo   
Дата:   22-06-08 23:47

те тва е решението - само залагаш някъде на пусия в окоп и пуцаш ли, пуцаш [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie5] [smilie5]


https://photo-forum.net/static/forum/2008-06/qjim1667.JPG


http://www.luminous-landscape.com/images4/sigma300-800.jpg



[smilie19] [smilie19] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: bvidenov   
Дата:   22-06-08 23:57

Amigo
мани.ш трябва каска и бронежилетка.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: stoychev   
Дата:   23-06-08 01:15

До сега, слава Богу, съм се разминавал само с намръщена физиономия.
Всъщност наскоро един дядо ми изкрещя "К'во цъкаш бе", но аз му се усмихнах и той отмина намусен. )

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: IvcheTo   
Дата:   23-06-08 02:27

Автор: marrrto
Дата: 22-06-08 23:19

Днеска се разхождам и гледам на улицата на един перваз една котка спи. И викам си кво пък толкоз да направя и аз първия си кадър на котка. Приближавам се и изведнъж отвътре се чува някакъв зверски крясък на бабка, която почна да крещи как съм снимал котката без разрешение! Аз и отговорих че съм питал котката, да го обърна на майтап, и че тя ми е разрешила. А тя , бабката, като почна да ме кълне и да вика изрод, идиот махай се..... Егати хората!!! За пореден път се убеждава че живеем в тесногръда и просташка държава или поне столицата ни е пълна с дементи които си нямат друга работа освен да изливат злобата си навсякъде!



само една вметка ... не си ли чувал за старческа деменция ...

опъваме си мрежа - двама приятели ... появява се възрастна жена - какво правите ?
ми връзваме си компютрите в мрежа ... тя - ааа не може - как така - внука ми също има комп защо и той няма мрежа ????
а, баба ми ме мислеше за сина си преди да умре .... после не ме познаваше , после реши ,че съм водопроводчика (защото тогава оправях проблем с трабите)
........
така ,че това не го мисли изобщо ... като се стигне до това положение е страшно ... много страшно [smilie2]
[smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: fotorafi   
Дата:   23-06-08 04:51

Трудно е да се разбереш с прост народ. А такъв- дал Бог много.Очаквам в близко време да искат да им се плаща, че случайно са попаднали в кадъра. Затова наи-лесното измъкване е да заговориш на чужд език. Голяма част от хората онемяват. Късмет от фоторафи

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: cameraman   
Дата:   23-06-08 08:14

Един ден снимах каквото ми падне в Богатово- едно селца недалеч от Севлиево... Тъкмо направих един разкошен портрет на млад котарак, изпружил се на керемиден покрив и чувам глас..... "Какво снимаш тука бе момче?..."..."Ами снимам.... викам..." Бабата настоява: "Какво, какво?..." "Абе викам пратиха ме от районното да направя снимки на всички имоти в селото.... ще ви искат документи за произход на имотите и средствата за придобиване..."... "Да ги убие господ дано....." -продължи дълго бабата.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: marrrto   
Дата:   23-06-08 09:21

Fotorafi и аз така почнах да правя вече и помага:))) А вчера с един приятел се разходихме с пентакона дето го взех от теб и съвсем ни гледаха като паднали от марс[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: tnt   
Дата:   23-06-08 09:45

Автор: fotorafi
Дата: 23-06-08 04:51

Трудно е да се разбереш с прост народ. А такъв- дал Бог много.Очаквам в близко време да искат да им се плаща, че случайно са попаднали в кадъра. Затова наи-лесното измъкване е да заговориш на чужд език. Голяма част от хората онемяват. Късмет от фоторафи


Май това е най-добрият начин... Ама и хората са наплашени: в махалата една женица ме пита какво съм снимала... А аз съм се навряла в едни храсти и снимам капчиците по листата...
Ми, викам, снимам си за кеф...листенца тука... Ама да не сте от някоя медия? Не, не съм-отвръщам... Защото искат да ни бутнат къщите и да строят МОЛ, някви мутри, едва успяхме да подадем жалба в общината, та засега няма да успеят ... Та така... Вече се чудя дали да не се разхождам само със сапунерата [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: Zahito   
Дата:   23-06-08 11:00

Аз за да избягам от такива разправии с хората, слагам 500мм и се скривам някъде на сянка или на по-тъмно място. Но дори да съм открит, рядко някой ме е забелязвал... и с 200мм снимам понякога ама тогава тръпката е по-голяма [smilie18]
Иначе преди време ми се случи една комична история. Седя си аз до една сграда зад НДК, без да съумявам какво е. В последствие се сетих че там е еврейското посолство. Та седнал съм на един перваз на подлеза и преглеждам снимките, които щракнах в южния парк. Идва някакъв много ниско интелигентен човек с голям надпис ЖАНДАРМЕРИЯ и почва първо да ми крещи нещо неразбираемо, после започва да ми казва да си дам личната карта и че щял да ме тикне някъде си. Аз питам защо? Той ми ми отвръща крещейки, да не му задавам въпроси и ме пита какво снимам. Аз му отвръщам: патки! (действително бях снимал патици в южния). Он'я млъкна онемял за няколко секунди и пое дъх, най-вероятно да започне да крещи и да вика другите. Но преди това му наврях дисплея на 10D-то в лицето с една хубава голяма ПАТКА [smilie18] [smilie18] [smilie18] Той млъкна, върна ми личната карта каза ми пак да не снимам тука и си тръгна разочарован.
Има ги всякакви... [beer]



Публикацията е редактирана (23-06-08 11:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: Elessar   
Дата:   23-06-08 11:07

Аз веднъж си ходя из квартала (точно си бях купил новия апарат) и минавам покрай едно BMW 7 серия с номер "BLA 4444" (пиша го не случайно, за да знаете що за жена я кара тая кола). Вече я бях отминал и чувам зад себе си някой да вика: "Ей ти! Я ела тук!" и някакви неща от сорта. Обръщам се, за да видя какво става и гледам, че от един прозорец на кооперацията срещу, която седи паркирана колата, се е провесила руса жена на средна възраст. Въпросната упорито ме призоваваше да отида при нея. Нямах си и представа какво иска и въобще не съм подозирал, че ще ми прави проблем, свързан с това че си нося в ръка апарата, който в този момент беше на 0 кадъра и с капачка на обектива. "Дамата" явно беше решила, че искам да й снимам колата и започна да ме заплашва как щяла да ми вземе апарата и как съм нямал право да снимам. Аз се опитах да й обясня, че няма никакво право да се разпорежда с чуджа собственост и че дори не съм имал намерение да й снимам колата. Разправям й: "Ама сега ако се окаже, че не съм я снимал искам да ми се извините!" (за протокола: Аз й говоря на "вие", а тя на "ти") и точно отивам да й покажа, при което от двора излиза някакъв не много слаб пич, който явно беше опълномощен да разглежда снимки или да прави други неща. Човека поне се оказа доста по-разбран от блондинката и бързо разбра, че аз съм правия в този спор. Оказа се, че някакъв ходел и й снимал колата на тая и тя решила, че всеки, който мине покрай BMW-то й с апарат е въпросния натрапник. А казват, че интелектът не бил в пряка зависимост с цвета на косата...

П.П. Накрая жената така и не ми се извини. Аграрна му работа.



Публикацията е редактирана (23-06-08 11:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: The_Melon   
Дата:   23-06-08 12:17

Тази тема малко отива към "Добрите фотографи срещу простият народ". Искрено съм притеснен от арогантният тон на повечето изказвания. Всеки има право да не бъде доволен от факта, че снимат него или имуществото му. Я си представете, че някой фен дойде да изпробва новият си мотоциклет под прозореца Ви и започне да го форсира в един през нощта. Вие няма ли да излезете твърдо решени да го претрепете с камъни. Снимането на някой без неговото съгласие е абсолютно същото нахлуване в личното му пространство и той има пълното право да се защити. Нищо не ви дава основания да се държите към такива хора като към неука и ограничена пасмина, която не може да прозре "възвишените" ви намерения.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: sail_away   
Дата:   23-06-08 12:39

Плашат се от апарата хората определенно. Особенно ако си с някой по-дълъг [smilie7]. И на мен ми се е случвало, дори доста често. Но при последното ми снимаме, ме посрещнаха с голям възторг. Карам аз колело по околовръстното на Добрич и гледам един бустан пълен с хора. Викам си аз "яяяя тука ша стани кадрото" и отивам. Хората като почнаха да ми се усмихват, да позират. Викат ми тука снимай. Само да ни покажеш после по новините ми казаха... Беше много забавно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: asahi   
Дата:   23-06-08 12:40

Как се измъквам? Не се чувствам вмъкнат. Казвам на наглеца: Мръдни, че пречиш!

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: Zahito   
Дата:   23-06-08 12:50

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: bvidenov   
Дата:   23-06-08 12:56

The_Melon

В повечето случаи ставаше дума за недоволни лица, които не са били обект на снимане или поне, не конкретно лицата им. За народа до сега никой нищо не е казал.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: cicomanco   
Дата:   23-06-08 12:56

[smilie24] андага!ако е нагълкиня , може и да не я оставиш да се измъкне....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: boll   
Дата:   23-06-08 13:09

До снощи не ми се беше случвало подобно нещо и дори не четях теми като тази. Снимам аз 3-годишната си дъщеря на едно конче (имаше около 10 деца на детската площадка) и чувам някой ми говори да не го снимам и да съм ходел на село да снимам. Беше пийнал здравеняк-тюфлек на маса в заведението до площадката.

След като се опитах да му кажа да си гледа работата и да не ме закача, оставих апарата на сигурно място и му скочих. Добре че ни разтърваха (след като му счупих слънчевите очила), иначе щеше да ме набие предполагам. То не можеш и да мислиш в такъв момент понякога.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: cicomanco   
Дата:   23-06-08 13:16

пич...да скачаш на някого без критична нужда в присъствието на детето си е мноооого глупава постъпка....ако ти беше счупил врата например какво може да се случи на дъщеря ти....

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: Lafera   
Дата:   23-06-08 13:18

Някой хора не използват главата си ..

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: boll   
Дата:   23-06-08 13:29

Прав си чичманчо, макар че то опасност за децата нямаше - имаше доста народ наоколо. Което не е оправдание разбира се, страшен пример дадох на дечурлигата. Просто ме дразнят дебеловратите и бях нервак вчера...

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: graphic   
Дата:   23-06-08 13:40

boll - [smilie24]
от време на време е полезно (само детето да не е ноколо)

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: obo69   
Дата:   23-06-08 13:50

Не знам дали само при мен е така? Снимам си нещо идват група чужденци спират се така че да не попадат в кадър и изчакват малко, аз кимвам в знак на благодарност те също и всички са доволни. Същата ситуация но с български Ганьовци е невъзможна или много рядко срещана. Всичко си е до манталитет и възпитание. Представяте ли си в някой голям град в европа, някой да ти се изрепчи че снимаш (стига да не е нещо с охрана) там по скоро е необичайно да нямаш фото и да не щракаш каквото си искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: landstar   
Дата:   23-06-08 14:24

абе то седнеш ли да им обясняваш ... най-добре им кажи, че не снимаш а се прицелваш за стрелба. Спокойствието-гарантирано!

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: special_k   
Дата:   23-06-08 14:38

:) сваляш обектива, казваш: "готово, осветих го" слагаш го пак и продължаваш. Върши работа с бабки - тествано е. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: slivenski   
Дата:   23-06-08 14:41

special_k [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: midtone   
Дата:   23-06-08 14:47

А, аз съм 110 кила, и изглеждам лошо, така че не смеят да ме тормозят много. Обикновено се разминавам със заплахи.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: slivenski   
Дата:   23-06-08 14:48

Преди месец пазарувам в Била... Но си нося раницата на гърба, защото нямам вяра на сигурността на паркинга или на металните каси вътре в магазина... И докато плащах на касата, дойде едно братле от охраната, застана на 2 метра от мен и ме загледа подозрително, без да мига в продължение на 5 минути... Издразних се, защото оня докато ме зяпаше, някой който наистина иска да краде щеше да си свърши работата съвсем необезпокоявано и да си тръгне... После ми провери всички малки и големи джобчета на раницата и като видя апарата попита "Нали не си снимал вътре в магазина?" При което аз съвсем избеснях и му се развиках, че искам да говоря с шефа му... Каза ми довиждане и изчезна... Деа и келеша... Ша снимам в магазина... Кво, гнилите домати ли? [smilie19] [smilie19] [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: milchev   
Дата:   23-06-08 15:47

special_k написа:

> :) сваляш обектива, казваш: "готово, осветих го" слагаш го пак
> и продължаваш. Върши работа с бабки - тествано е. [smilie5]

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   23-06-08 16:58

Аз се убедих. че голенимата на апарата е правопропорционална на недоверието и въпросите Зашо снимащ бе???

За справка...поледните снинки, които пусках за стриит снимането. ТУК Снимано е с апарат с размери малко по големи от кутия за цигари. С 35 мм обектив. Никой нищо не ми каза, докато с големия никон се нервят хората.....

Със стандартния отговор "Порнофилм" и нула внимание от моя старана към питащия постигам 90% успевемост в отърваването от навлеци. Ако е женско същество и е красиво и казвам, че много ми харесва и затова я снимам. Вариантите са два ..или е засрамена и си тръгва или завързваме приятен разговор...

Не изглеждам от най-слабичките. Обикноненно ходя и неизбръснат. Абе рядко съм срешал агресивно отношение...
А да и усмивката....върши чудеса



Публикацията е редактирана (23-06-08 17:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: papi   
Дата:   23-06-08 17:27


ако[smilie18] си снимал спирката
и тази женица ти е влязла в кадър
е трябвало да и кажеш
моля ви госпожо да се мръднете
влизате ми в кадъра[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: iiccoo   
Дата:   23-06-08 18:08

Автор: special_k
Дата: 23-06-08 14:38

:) сваляш обектива, казваш: "готово, осветих го" слагаш го пак и продължаваш. Върши работа с бабки - тествано е.


Аз ако си махна обектива после никой няма да може да го върне обратно и ще осветя не само филма ами и цялата сапунерка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: asahi   
Дата:   23-06-08 19:25

Хората не се плашат от сапунерки, споко.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: obo69   
Дата:   23-06-08 19:37

Плашат се, плашат! Има и по-страшни сапунерки, като моята:


http://nexus404.com/Blog/wp-content/uploads2/2008/01/fujifilm-finepix-s100fs-detail.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: iiccoo   
Дата:   23-06-08 19:47

Е аз точно със сапунер раздразних бабката [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: splendor   
Дата:   23-06-08 19:52

Досега, никой не ми е правил такава забележка. Дори и на плажа. А и аз не съм се крил, и си снимам явно.
Та ако ми се случи това, кой знае как ще реагирам [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: iordanov   
Дата:   26-06-08 00:22

Абе днес разбрах що се нервят хората, седя си на спирката, на първа линия, и пред мен, на 2 метра се ситуира един младеж, с Никон някакъв, голям беше и с грип, и твърде нахално започва да си снима. Е, занемях, пък после ми дойде дар-слово и му кряснах да трие, той пък заломоти на неразбираем език, както е препоръчано по-горе, аз пък му посочих апарата, копчето за преглед и кошчето за триене. Ами не е приятно, факт, мисля, че и повечето колеги тук биха реагирали по този начин. Знае ли човек къде и как ще го изтипосат, особено ако си на работа, или в някаква по-деликатна ситуация.


Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   26-06-08 00:55

За по-деликатни ситуаци си има хотелски стаи пич..като не искаш да те гледат в деликатна ситуация к'во правиш на спирката. Ако си зачезнал от работа пак си е твой проблем..бахти...

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: stoychev   
Дата:   26-06-08 00:56

Eeeee [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: itilien   
Дата:   26-06-08 01:57

iordanov каква деликатна ситуация бе, ти си излязъл на пътя, където всеки може да те гледа. И какво, значи всеки може да те види, ама не може да те снимат. Малко няма логика. Аз пък нямам против да попадам в нечий кадър. Като не искам да ме вижда никой, ще си стоя затворен вкъщи.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: Essenov   
Дата:   26-06-08 03:03

Lalinda написа:

> А какъв е смисълът да снимате бабички - или пък котки на
> бабички?
> Да ни ги показвате из форумите ли?
> Определено не си струва.
> [smilie5]
>
> И през ум не би ми минало да дебна бабички, за да ги показвам
> из родните фотосайтове.
> [ezik]


Lalinda, вече знаем, че животът ти се върти около форумите, няма нужда да ни го напомняш. Ще ни извиниш ли, че ти навлизаме в личното пространство?!

Определено не можеш да зацепиш за какво става дума в темата, ама се напъваш да се изкажеш, както във всяка друга тема, айсиктир вече, писна ми!


Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: pileshtar   
Дата:   26-06-08 06:45

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: iordanov   
Дата:   26-06-08 07:02

Пич, за деликатни ситуации от естеството за което намекваш си имам жилище, пък колкото за работата имах предвид по време на работа. Айде да те отпраскам от упор /за снимка говоря, не в деликатния смисъл [smilie18]/, без да ме знаеш кой съм и що съм, пък да видим безкрайното ти задоволство после [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: asenr   
Дата:   26-06-08 09:28

iordanov - объркал си темата. Тук си говорим как да излъжем такива като теб, не се ли сещаш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: iordanov   
Дата:   26-06-08 09:47

Трудно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: stew   
Дата:   26-06-08 10:15

В Лондон тръгнах да снимам един просяк точно на изхода на Ватерло Стейшън, вдигам апарата (ФЗ 50), не някакъв огромен обектив, обаче клошаря се разпени, че искал поне 1 паунд и аз му теглих една майна и изобщо не го снимах, а здрав мъж на към 45.. да ходи да работи, кво проси..

Иначе им давам от време на време, ама тоя ме издразни



Публикацията е редактирана (26-06-08 10:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: miton   
Дата:   26-06-08 12:11

Аз им казвам да викнат полиция да разрерши спора, още никой не се е навил, пробвайте този трик.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   26-06-08 12:24

Lalinda

Хората не снимат за да си показват снимките по сайтовете. Това с показването по сайтове го правят между другото....

Ама нали си гроафоман с диагноза и трябва да си излееш простотията във всяка тема, за да се чувстваш пълноценна. Ходи си снимай вратите и прозорците там и не дразни хората..Като виждаш много са ти набрали..Спомняш си как те изгониха от един друг фотографски форум за същите простотии...

Сабирай си боклуците около езерото в дружба или си намери някой мъж да те изклати,та да не се налага да ти търпим глупостите и мисловните екскременти във всяка една тема....

Или може би ти снимаш врати и прозерци, защото си търсиш извинение да си тук...Да ама вратите и прозорците не отговарят..както и ти досега не съм видял 2 поста една тема. Само минаваш изсираш се и подължаваш към следвашатата тема...

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: Zahito   
Дата:   26-06-08 12:41

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: Azirafel7   
Дата:   26-06-08 12:51

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: stew   
Дата:   26-06-08 13:47

който снима Лалинда как снима прозорци печели бира! [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-06-08 13:51)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tochnia   
Дата:   26-06-08 13:59

Е тоя път Лалинда не се измъкна [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-06-08 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: stew   
Дата:   26-06-08 14:09

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: irusev   
Дата:   26-06-08 15:00

P_A_D_D_G [smilie24] Ти направо и счупи главата[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: landstar   
Дата:   26-06-08 18:45

Добър вариант който ползваме /отблизо/ да снимам със широк ъгъл, ама апарта сочи другаде!

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: iiccoo   
Дата:   26-06-08 19:21

Е да ама не всеки разполага с такива широки обективи. Пък и после трябва да режеш половината снимка и всичко отива на кино като композиция и тн.

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: iordanov   
Дата:   26-06-08 19:35

Бе не е ясно защо все пак трябва да се снимат бабички и котките им!? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: exoras   
Дата:   26-06-08 19:59

Не е ясно как може да задаваш такива глупави въпроси :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   26-06-08 20:03

По-добре снимайте дедовците и кучетата им [smilie3] [shtrak]

Вие как се измъквате?
Тихомълком - по търлаци [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: iordanov   
Дата:   26-06-08 20:10

Ми възглупавичък съм, както спомена преждеговорившия, що не дедо с куче, а може и мутра с питбул, но това явно е специалитет на P_A_D_D_G, бахти. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: charlyb   
Дата:   26-06-08 20:25

Интересна тема. Изчетох мненията. И в мен възникна въпрос.
Българинът е интересно животно. На него управляващите в момента му бъркат с чадър в задника и го вадят отворен - вижте спрените пари заради невижданата корупция и кражби. И българинът изобщо не забелязва, тази работа. В същото време някой безобиден човечец, рашил да се отвлече от безобразната действителност като се отдаде за малко на хобито си - да поснима, моментално става обект на презряното недоволство от това същото същество - българина.
Че въпросът ми, който възникна - какво е туй нещо - българинът?!

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: iordanov   
Дата:   26-06-08 20:28

говедо

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   26-06-08 20:43

Българинът е с ниско самочувствие, с робско мислене и лесно се подценява. Разбира се, има и точно обратните примери, а те не винаги са най-умните индивиди в страната ни. За съжаление, точно те я управляват, но това е друга тема. Та тези, с робското мислене, започват да излизат гнева който насъбират, там където могат.
Примерно, ако днес са се държали грубо с някого в работата, като се прибере вкъщи, ако котката скочи на масата, ще я счупи от бой. Не за друго, ами защото просто му се е насъбрало и на някого/нещо трябва да си го изкара.
Ей това се отнася за много хора.
Лесно се превръщат в това, което не харесват и отричат.
Какво очаквате от тях?
Напълно разбирам защо политиците ни се ебават така грубо с всички нас. Просто им позволяваме [smile].

Та как се измъквам?
Ами не ми се е налагало да давам обяснения защо снимам едно или друго. Дали защото знам кое/как да правя или имам късмет или не съм попадал на заядливци - знам ли?!

А и като извадиш по-внушителен апарат, като гледаш съсредоточено и действаш уверено, хората ти имат повече доверие (май).

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: captainme   
Дата:   26-06-08 20:51

Скоро ходих до Испания.Малко по работа,малко на почивка.Една вечер съм седнал в един ресторант заедно с моя много близка жена.Гледам по едно време покрай мен минава Стоичков.Заедно с неговата много близка жена.Мисля си..как така ще взема да изпусна папарашката снимка.Мога някой лев да изкарам...пък и направо си представях рейтинга на фотото си във форума.Не ми се занимаваше с искане на разрешение и други глупости за да снимам,щото кво толкова станало.Той Стоичков кой не го е снимал.Пък и никой нямаше да ми публикува "туристическото фото със фен"...И така,решавам да се скрия зад една саксия в ресторанта и да нащракам няколко кадъра...Обаче понеже съм абсолютно профи(а както знаете звука от апаратите на профитата е като звука от картечен откос) Стоичков взе че ме забеляза...и бой...бой и на близките ми също бой....егати селянина тоз Стоичков...
Та..не знам вие как се измъквате от подобна ситуация,ама аз се измъкнах с комоцио....

Аре...дай боже всекиму..И най вече на феновете на "street-a";)



Публикацията е редактирана (26-06-08 20:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: iordanov   
Дата:   26-06-08 21:07

Щастливец, ритнат от Стоичков, не беше ли с бременно момиче [smilie23]



Публикацията е редактирана (26-06-08 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: asenr   
Дата:   26-06-08 21:40

captainme - бъркаш стрийта с папаращината. И нещо много несвързано говориш...

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: captainme   
Дата:   26-06-08 23:38

asenr написа:

> captainme - бъркаш стрийта с папаращината.

асенр,твърде вероятно е да си прав.но ми се струва че бъркаш чувството ми за хумор с чувството си за малоценност.

> И нещо много
> несвързано говориш...

ми кво да прайш,от най-простите фотографи съм.
(пиша се фотограф,щото камерата ми има голяяяяяяяяям обектив)

;)

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   27-06-08 00:22

iordanov ако си направиш труда да погледнеш мои снимки ще видиш, че няма нито една снимка на бабки и дядовци с кученца и котки.Ако погледнеш сниките ми на стреет тематика ще видиш много хора снимани от близо с 35мм обектив....

Аман от аканлии снимащи тревички и бобулечки....но ръсещи мозък в теми за стриит фотография......



Публикацията е редактирана (27-06-08 00:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: tonevjr   
Дата:   27-06-08 00:27

Ми и с бягаме може да се измъкне човек[smilie5] [smilie18]
Иначе, усмивките и завръзването на разговор помагат[smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: asenr   
Дата:   27-06-08 06:58

Май темата се изчерпа и се почна с простотиите. Купонът започна да придобива селскостопански характер...

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: tochnia   
Дата:   27-06-08 07:32

Тогава да влизат в темата пастирите, трактористите, копачите и доячите моля [smilie5] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: Essenov   
Дата:   27-06-08 07:42

Стопанската част обаче ми се губи..

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   27-06-08 08:46





Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: tnt   
Дата:   27-06-08 09:14

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Мимик
Автор: tnt   
Дата:   27-06-08 09:15

100

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: IORDANOV   
Дата:   27-06-08 09:33

P_A_D_D_G, нещо против макрофотографията?
Видях снимките ти на бялото петно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   27-06-08 09:36

Ами да при снимане на филм стават и бели петна..ааам не като да си купил вчера сапунера и да си мислиш, че си открил топлата вода.[smilie19] [smilie19] [smilie19]

Против макрото нямам нищо против..имам против много отворени макрофотографи дето една снимка на човек не са показали ама много им зане устата.....



Публикацията е редактирана (27-06-08 09:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: IORDANOV   
Дата:   27-06-08 09:44

P_A_D_D_G,дреме ми на шпека против кой имаш нещо против. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: asenr   
Дата:   27-06-08 20:33

Удари го, Пешо, настъпи го с крак!

(това от вица за мравките и слона, всяка прилика с действителни лица и събития е случайна)

(аз се измъквам...) [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: princess_Lia   
Дата:   27-06-08 21:11

Липсва ми Дими нещо в тема като тая [smilie8] и във връзка с Лалинда де, така да се каже [smilie8]

А по темата - и мен не са ме гонили да не ги снимам, ама може би щото съм момиченце. Изглеждам им безобидна. [smilie5] А някои и визитки ми дават да им пратя снимките.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   27-06-08 22:50

asenr познаваме ли се, че ми говориш на малко име???? На малко име в този форум ми говорят хората, с които сме се виждали поне веднъж на живо или сме водили достатъчно дълги разговори......



Публикацията е редактирана (27-06-08 22:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   27-06-08 23:25

Лирическият герой във вица се казва Пешо [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: asenr   
Дата:   28-06-08 10:11

P_A_D_D_G - извинявай, Пешо беше името на мравката от един стар виц, който вече съм забравил, но лафът ми е останал в главата. Аз затова сложих и пояснение отдолу. Нямам никакво намерение да се бъзикам с теб.


Отговори на това съобщение
 Re: Вие как се измъквате?
Автор: Damayanti   
Дата:   28-06-08 14:08

Не ми се е случавало все още, но предполагам ще успея да съчиня на бързо нещо...
В интерес на истината често пъти се чувствам неудобно, когато има много хора наоколо да изтъпанча снайпера и да започна да щракам.Гледам да се съобразявам, а когато нещо много ме влече, с телето - малко по-отдалече - и така [shtrak]
[beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »